"Oruç Üç Gün Otuz Güne Emevi Padişahı Çıkardı" Uydurması

Herşeyin zekatı vardır, bedenin zekatıda oruçtur.
ALIBABA

Re: Oruç Üç Gün Otuz Güne Emevi Padişahı Çıkardı

Mesaj gönderen ALIBABA »

Musa Özateş yazdı:
ALIBABA yazdı: Yani kuranda sayili gunler diyor hakikatten ama 30 gun demiyor ama o anlamdada olabilir fakat bir mecburiyeti yok yani diyorki eger bilirseniz sizin icin daha iyi olur diyor kaldiki kuranda farkli oruclarda var yani ramazan orucu degil sadece .

Ben ramazan orucu tutmam mesela . Ama oruc tutarim . Sizin dininzin anlayisinizda ben oruc tutmassam size gore benim hukmum nedir nasil bilirsiniz o zaman beni ????????????

HZ ALININ SOZU :

COGU INSANIN ORUCTAN ELDE ETTIGI ACLIK !!!!!!!!!

Orucu manasini kesfedenlere eyvallahhhhhhhhh

Allah Allah eyvallah
oruç için Kuranda 30 gün denmiyor haklısın!
ama ramazan ayı boyuncva deniyor ve ramazan ayıda 30 gün napcaz şimdi?
ayrıca orucun bir zahiri bir batıni yönü var
zahirde aç kalacaksın
batında ise bu açlık hayatına yansıyacak yani orucu yok edecek kötü işlerden uzak kalacaksın
ama bu gerçekleri senin gibi bektaşi mikrobunu yemişlere anlatmak mümkün değil onun için kendinide bizide üzme diye tavsiye ediyorum
yazdiklarin gayet inandirici idi fakat son cumlelerinde anladimki benim dinimden daha ustun din yok , oruc sizin neyinize anlamadim ??????????????

Dilini etkilememis , kalbini etkilememis tavrini etkilememis.

Bu uzuvlarin hepsi birbirine baglidir kalp temiz olursa agizdan cikanlarla belli olur , burdanda hal harekete yansir .

Ben onceden simdiye kadar senin tuttugun orucu kabul etmiyorum Allah kabul etsin !!!!!!!!! Sende bir gelisme yok !

Saygilar evel Allah ilk Allah
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ALIBABA yazdı:
Musa Özateş yazdı:
ALIBABA yazdı: Yani kuranda sayili gunler diyor hakikatten ama 30 gun demiyor ama o anlamdada olabilir fakat bir mecburiyeti yok yani diyorki eger bilirseniz sizin icin daha iyi olur diyor kaldiki kuranda farkli oruclarda var yani ramazan orucu degil sadece .

Ben ramazan orucu tutmam mesela . Ama oruc tutarim . Sizin dininzin anlayisinizda ben oruc tutmassam size gore benim hukmum nedir nasil bilirsiniz o zaman beni ????????????

HZ ALININ SOZU :

COGU INSANIN ORUCTAN ELDE ETTIGI ACLIK !!!!!!!!!

Orucu manasini kesfedenlere eyvallahhhhhhhhh

Allah Allah eyvallah
oruç için Kuranda 30 gün denmiyor haklısın!
ama ramazan ayı boyuncva deniyor ve ramazan ayıda 30 gün napcaz şimdi?
ayrıca orucun bir zahiri bir batıni yönü var
zahirde aç kalacaksın
batında ise bu açlık hayatına yansıyacak yani orucu yok edecek kötü işlerden uzak kalacaksın
ama bu gerçekleri senin gibi bektaşi mikrobunu yemişlere anlatmak mümkün değil onun için kendinide bizide üzme diye tavsiye ediyorum
yazdiklarin gayet inandirici idi fakat son cumlelerinde anladimki benim dinimden daha ustun din yok , oruc sizin neyinize anlamadim ??????????????

Dilini etkilememis , kalbini etkilememis tavrini etkilememis.

Bu uzuvlarin hepsi birbirine baglidir kalp temiz olursa agizdan cikanlarla belli olur , burdanda hal harekete yansir .

Ben onceden simdiye kadar senin tuttugun orucu kabul etmiyorum Allah kabul etsin !!!!!!!!! Sende bir gelisme yok !

Saygilar evel Allah ilk Allah

sen buradaki hiç bir doğruyu zaten kabul etmedin ki şartlanmışsın
çünkü sebatayist bektaşisin yada mikrobunu yemişsin
yani yapacak bişey yok
kusura bakma iyiniyetle çalıştım ama elimden bir şey gelmiyor
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:
ALIBABA yazdı:

sen buradaki hiç bir doğruyu zaten kabul etmedin ki şartlanmışsın
çünkü sebatayist bektaşisin yada mikrobunu yemişsin
yani yapacak bişey yok
kusura bakma iyiniyetle çalıştım ama elimden bir şey gelmiyor
Allah cabaliyanlari sever eyvallah .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Senin Dinin Hangi Din ? inkarcilarin,Yalancilarin,Sahtekarlarin Dini nasil oluyor ? Zannedersem sana inanan 40 kisiyi gecmez ,zira Nik Adin Ali Baba olduguna göre 40 tanede senin gibi haram-iler vardir !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Senin Dinin Hangi Din ? inkarcilarin,Yalancilarin,Sahtekarlarin Dini nasil oluyor ? Zannedersem sana inanan 40 kisiyi gecmez ,zira Nik Adin Ali Baba olduguna göre 40 tanede senin gibi haram-iler vardir !!!
MÜMÝNUN SURESÝ : 40 Allah buyurdu: "Biraz sonra kesinlikle piþman olacaklar."

NİSA SURESİ : 94 Ey iman edenler! Allah yolunda gaza için dolaştığınızda, iyice anlayıp dinleyin de size selam verene/barış teklifi sunana "Sen mümin değilsin!" demeyin. Önceden siz de öyle idiniz ama Allah size lütufta bulundu. O halde, iyice araştırın, anlayın dinleyin.

Hz musanin 40 yardimcisi vardi !!!

hz muhammede 40 yasinda kuran nazil oldu !!

hz ibrahim 40 sene colde toplumuylan devletsiz yasadi .

Arti senin dedigin gibi 40 ayakli bocekte var .

Allah Allah eyvallah
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Görmeyenler için bir daha yazalım. Bakara Süresi
183- Ey iman edenler! Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı. Umulur ki takvalı olursu­nuz.

184- Sayılı günler (oruç size farz kılındı); içinizden hasta olan veya yolculukta bu­lunan, artık diğer günler (oruç tutsun). Oruca zor dayanabilenler, bir düşkünü doyuracak kadar fidye verir. Kim gönül­den hayır yaparsa (düşküne daha fazlasını ve­rirse) kendisi için daha hayırlıdır. Eğer bilirseniz oruç tutmanız sizin için hayır­lıdır.

185- (O sayılı günler) Ramazan ayıdır ki, o ayda Kur'an, insanlara yol gösterici, doğru yola iletici, eğri ile doğruyu birbirinden ayırt edici olarak in­dirildi. Sizden kim bu ayı (yolcu değilken) idrak ederse, orucunu tutsun. Hasta veya yolculukta olan, artık diğer günler (oruç tutsun). Allah size ko­laylık ister, zorluk istemez. (Bu kolaylık) sayıyı ta­mamlamanızı, sizi hidayete ulaştırmasına karşılık Allah'ı ululamanızı ve şükretmenizi sağlamak içindir.

evet görüldüğü gibi o sayılı günler Ramazan ayı. Hiç kimse demiyor oruç 30 gündür diye bir aydır diyoruz bu da sene sene değişebilir.
Arapçasında Şehr-i Ramazan diyor Bakra 185te. Nedense Şehri Muahrrem demiyor. Bu kadar açık, net olduğu halde Ramazan ayı orucunu önceleri inkar ederken şimdilerde 3 günle sınırlıyorlar. Bir ay hiç 3 gün olur mu?
Herkes istediği gibi inanabilir bizim eleştirdiğimiz şey Ehl-i Beyt as ile ilgili olmayan bu uydurmaların onlara atfedilmesidir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
NİSA SURESİ : 94 Ey iman edenler! Allah yolunda gaza için dolaştığınızda, iyice anlayıp dinleyin de size selam verene/barış teklifi sunana "Sen mümin değilsin!" demeyin. Önceden siz de öyle idiniz ama Allah size lütufta bulundu. O halde, iyice araştırın, anlayın dinleyin.

iyice anladık dinledik seni sana namazla mescidle oruçla ilgili 12 imamlardan yüzlerce kanıt sunduk yinede başladığın yerdesin inat ediyorsun fikri sabitsin gerçeğe değil yalana gidiyorsun bu nedenle Nisa buresi senin için geçerli değildir ve sonuçta kararımı verdim bir doktora görünmen gerekiyor şahsen sana yardımcı olamam senin sorunun benim branşımla ilgili değil

Hz musanin 40 yardimcisi vardi !!!

hz muhammede 40 yasinda kuran nazil oldu !!

hz ibrahim 40 sene colde toplumuylan devletsiz yasadi .

Arti senin dedigin gibi 40 ayakli bocekte var .

AMMA SALLIYORSUN HAA BİRAZ DAHA ÇALIŞIRSAN SİTENİN SALLAMA REKORUNU KIRACAKSIN (ÖNCEKİ REKOR DEDEBABA DENİLEN ŞAHISTAYDI ONDAN ALIP SANA VERİLMESİNİ TEKLİF EDECEĞİM) YADA KAYNAK GÖSTER YOKSA SONUN KÖTÜ)))
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:

iyice anladık dinledik seni sana namazla mescidle oruçla ilgili 12 imamlardan yüzlerce kanıt sunduk yinede başladığın yerdesin inat ediyorsun fikri sabitsin gerçeğe değil yalana gidiyorsun bu nedenle Nisa buresi senin için geçerli değildir ve sonuçta kararımı verdim bir doktora görünmen gerekiyor şahsen sana yardımcı olamam senin sorunun benim branşımla ilgili değil
Biz oruc tutuyoruz kardesim kim dedi tutmuyoruz . Kuran resmen sayili gunler diyor .

Ama ben senin kuranin dedigi orucu tutmadigini kanitlaya bilirim biliyormusun ????
AMMA SALLIYORSUN HAA BİRAZ DAHA ÇALIŞIRSAN SİTENİN SALLAMA REKORUNU KIRACAKSIN (ÖNCEKİ REKOR DEDEBABA DENİLEN ŞAHISTAYDI ONDAN ALIP SANA VERİLMESİNİ TEKLİF EDECEĞİM) YADA KAYNAK GÖSTER YOKSA SONUN KÖTÜ)))
Hz muhammede 40 yasinda vahi geldigini bilmiyorsun demek o zaman buyuklerine sor bakim ne diyecekler .

kuran 40 senede tamamlandi .

hz musa dagda allahla 30 gunlugune bulusmaya gittiginde Allah 10 gun daha ekleyerek ey musa sen burda 40 gun gecireceksin dedi !!!

hz isa colde 40 gun ac susuz kaldi seytanla bogustu .

Allah Allah eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
Görmeyenler için bir daha yazalım. Bakara Süresi
183- Ey iman edenler! Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı. Umulur ki takvalı olursu­nuz.
Evet dogrudur .
184- Sayılı günler (oruç size farz kılındı); içinizden hasta olan veya yolculukta bu­lunan, artık diğer günler (oruç tutsun). Oruca zor dayanabilenler, bir düşkünü doyuracak kadar fidye verir. Kim gönül­den hayır yaparsa (düşküne daha fazlasını ve­rirse) kendisi için daha hayırlıdır. Eğer bilirseniz oruç tutmanız sizin için hayır­lıdır.
Evet sayili gunlerdir oruc inkar etmiyorum ama siz uymuyorsunuz ?
185- (O sayılı günler) Ramazan ayıdır ki, o ayda Kur'an, insanlara yol gösterici, doğru yola iletici, eğri ile doğruyu birbirinden ayırt edici olarak in­dirildi. Sizden kim bu ayı (yolcu değilken) idrak ederse, orucunu tutsun. Hasta veya yolculukta olan, artık diğer günler (oruç tutsun). Allah size ko­laylık ister, zorluk istemez. (Bu kolaylık) sayıyı ta­mamlamanızı, sizi hidayete ulaştırmasına karşılık Allah'ı ululamanızı ve şükretmenizi sağlamak içindir.
Ya kim oraya ramaz diye koydu ya Allah askina birakin (o) kelimesini ramaz edenler varya dini ezmek istmektn baska birsey degil araplarin kabeyi nasil para bankasina donusturuyorlar ya dini istedikleri gibi isimlendirip para yapmasini iyi biliyorlar .

Imam caferin dedigi gibi : ilk kellesi asilacak kabenin duvarina asilacak olanlar hirsizlar ve soygunculardir . Arap kiralinin basini siz kesesiniz hemi Bakin odur sizin sevdiginiz kabeye ne edecek buyrun bakiniz !

Ahanda burda iste

Resim

sizin paralar nereyemi gidiyor ?

Ahanda bu mahluka !!!!

Resim
evet görüldüğü gibi o sayılı günler Ramazan ayı. Hiç kimse demiyor oruç 30 gündür diye bir aydır diyoruz bu da sene sene değişebilir.
Arapçasında Şehr-i Ramazan diyor Bakra 185te. Nedense Şehri Muahrrem demiyor. Bu kadar açık, net olduğu halde Ramazan ayı orucunu önceleri inkar ederken şimdilerde 3 günle sınırlıyorlar. Bir ay hiç 3 gün olur mu?
Herkes istediği gibi inanabilir bizim eleştirdiğimiz şey Ehl-i Beyt as ile ilgili olmayan bu uydurmaların onlara atfedilmesidir.
Sizin tutmadiginiz oruclarda var ! O oruclari tutmamak bu tuttugunuz oruclari tutmamakdan dahada kotu !

Sevgiler ayvallah
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ALIBABA yazdı:
Imam caferin dedigi gibi : ilk kellesi asilacak kabenin duvarina asilacak olanlar hirsizlar ve soygunculardir .

Yine yalan söylüyorsun
imam SAdıkın bu hadisini hangi kaynaktan naklediyorsun yaz bakalım ama yazamaz kaçar konuyu dağıtırsın bektaşi mikrobu aklını fikrini sarmış
HADİ 12 İMAMLARA İNANMIYORSUN BARİ ADAM GİBİ DAVRANDA ONLAR ADINA YALAN SÖYLEYİP DURMA VE HERKESİN BEDDUSINIDA ÜZERİNE ALMA

“Oruç” sayfasına dön