"Oruç Üç Gün Otuz Güne Emevi Padişahı Çıkardı" Uydurması

Herşeyin zekatı vardır, bedenin zekatıda oruçtur.
ALIBABA

Re: Oruç Üç Gün Otuz Güne Emevi Padişahı Çıkardı

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Tarihte Imam Ali ve Hasan (as ) larin üc gün sussuz kaldigi yazmaz , yine salliyorsunuz !
Pir hata etti : Hz ali yok hz hasanda yok ! hz huseyen ve ailesi 3 gun susuz ve ac birakildigi icin . Efendim bunlar dogru bilgilerdir , gidin sia kitaplarinizi karistirin eger orda 3 gun susuz kaldiklari yazmiyorsa bende davamdan vaz gecerim .
Siz o 3 günü bile tutmuyorsunuz kime hikaye anlatiyorsunuz ?
Simdi sana tutup tutmadigimimi soylicem ? sen evvela kabeye git kendi dinini yerine getirmeyi ogren muhsin bak kim bilir ben fazlasi ile bile tutarim !
! Asura gününde Demleri rakilari icip siyasilerle keyf cattiginizi kamufle etmek icin bazi seyleri öne sürerek Rezlliginizi gizleyemesiniz !!
Senin sayende gidecem icecem artik dayanamiyorum ? Ataturkde iciyordu bak adam turkiyeyi kurtarmis ? Icipte iyi seyler yapanlarda varmis desene ?
Insanin adi ciktimi uce cikmaz hayatta bese .

Ben icki icen cincik gibi adamlarda gordum !

Allah eyvallah dogru soze 3 baklava iyi gider . Ah olsada yesek !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Senin sayende gidecem icecem artik dayanamiyorum ? Ataturkde iciyordu bak adam turkiyeyi kurtarmis ? Icipte iyi seyler yapanlarda varmis desene ?
Insanin adi ciktimi uce cikmaz hayatta bese .

Ben icki icen cincik gibi adamlarda gordum !

Allah eyvallah dogru soze 3 baklava iyi gider . Ah olsada yesek !

Hz.Ali içermiydi? 12 imamlar içermiydi?
Atatürkçüysen mesele yok iç sabahlara kadar
ama 12 imamcıyım diyorsan içmeyeceksin içemezsin
sapla samanı birbirine karıştırma ne olduğuna olcağına karar ver uygula
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:
Birtane imamin ictigi yazar ama sizi teskaleye vermek istemiyorum Bende icerdim birkatim .

Adamin teki imam gelip dediki su oglumun kotu huylari var soylede biraksin . imamda adam ben yapipda deneyipde basaramadigim bir seyi baskasina ogut veremem .

Bizim basardigimiz seylerin ogutlerini veriyoruz .

Pir derki oyle : 12 lerden olmak kolay degil halkin sorunlarini bilmek oyle kolay degil .

Bir insana icme demek kolay ama icmemesi icin yol yorgami ogretmek oyle kolay degil , bilgi deneyim , lazimdir .

Allahim dur nuru sacma birazdaha dur .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ali baba

Sarhostan dost sedende Post olmaz !! Allah dostuyum derken Allahin Hükümlerini kücümsüyor ve ardindan icki iceceyini yaziyorsun ..senin gibi Sarhoslar Toplumu hidayete degil ancak karanliga sürükler !! Allahin emri olan Ramazan orucunu tutmamak icin üc gün orucu öne sürmüssünüz hatta onu bile tutmuyorsunuz ,ayrica tuttunuz diyelim iftari Rakiylami aciyorsun yoksa Amerikan wiskisiylemi ? tarih anlayisininda Sifir oldugunuda hatirlatiyim !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Ali baba

Sarhostan dost sedende Post olmaz !! Allah dostuyum derken Allahin Hükümlerini kücümsüyor ve ardindan icki iceceyini yaziyorsun ..senin gibi Sarhoslar Toplumu hidayete degil ancak karanliga sürükler !! Allahin emri olan Ramazan orucunu tutmamak icin üc gün orucu öne sürmüssünüz hatta onu bile tutmuyorsunuz ,ayrica tuttunuz diyelim iftari Rakiylami aciyorsun yoksa Amerikan wiskisiylemi ? tarih anlayisininda Sifir oldugunuda hatirlatiyim !!

Siz icki konusunda beni hicbir zaman anlamadiniz bu gidislede anlayamayacaksiniz !!!

Ben onceden icki iciyordum ! ama simdi biraktim . Ickiyi birakma yontemini yolunu yorgamini biliyorum . Ama hic icmeyen bir kisi , alkolik olabilir ama ben artik olmam cunku onun gectigi yoldan gectim desturu verdik seytana geri anlatabiliyormuyum .

Simdi ben seytan sinavini gectim halka bu konuda yararli olabilirim icki icdigim donemde bir hayir cikardik ,seytani yendik elhamdurullah . Ben bugun kadeh ickide icsem evela Allah kontrolde ederim kendimi hakimim , seytana artik yenilmem .

Ama siz hepiniz acik kurbanlarsiniz yarin oburgun ne olacaginiz belli olmaz ? Ama rabbin testini basariyla gectim ben o durumu atlattim darisi sizin basiniza .

Ben sii olupda ickiyi haram bilen ama hergun esrar sigara gibi zararli maddeleri pufur pufur gibi icinleride biliyorum ki bunlarin haramligi gunahligi alkolden az kalir yanida yoktur !

Sen sigara iciyonmu . Bak mahsini soyle kandirma bizi Allah sahit bak !

Allah eyvallah
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:
Birtane imamin ictigi yazar ama sizi teskaleye vermek istemiyorum Bende icerdim birkatim .

Adamin teki imam gelip dediki su oglumun kotu huylari var soylede biraksin . imamda adam ben yapipda deneyipde basaramadigim bir seyi baskasina ogut veremem .

maydonoz pirim!!
anlattığın rivayet hangi imamımızla ilgili ve kaynak istesem
nerenden uyduracaksın kaynağı merak ettimde
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:
maydonoz pirim!!
nerenden uyduracaksın kaynağı merak ettimde.
Biraz iman ehli olun arastirin efendim . En onemli seyleride okuyup ogrenmemissiniz tek ogrendiginiz namaz , oruc sunniler gibi hayrin en cok kazandiranina ise hic deger vermemissiniz.

Arastirin sonrada ha alibaba gercekten boyle bir hadis varmis uydurmamis diyeceksiniz

eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
alone_man yazdı:
maydonoz pirim!!
nerenden uyduracaksın kaynağı merak ettimde.
Biraz iman ehli olun arastirin efendim . En onemli seyleride okuyup ogrenmemissiniz tek ogrendiginiz namaz , oruc sunniler gibi hayrin en cok kazandiranina ise hic deger vermemissiniz.

Arastirin sonrada ha alibaba gercekten boyle bir hadis varmis uydurmamis diyeceksiniz

eyvallah
evet pirim sallıyorsun soruncada araştırın diye kıvırıyorsun
gel hem kendini hem bizi kurtar çek git buradan

“Oruç” sayfasına dön