Saldırgan Tutum Sergileyen BDP Kürtleri Nasıl Temsil Edecek?

helindem

Saldırgan Tutum Sergileyen BDP Kürtleri Nasıl Temsil Edecek?

Mesaj gönderen helindem »

SALDIRGAN TUTUM SERGİLEYEN BDP KÜRTLERİ NASIL TEMSİL EDECEK?

Terör örgütü PKK’nın çeşitli bahanelerle düzenlediği provokatif eylemlerde çocuk ve kadınları ön saflarda kullanarak şiddet ortamı yaratmasına destek olan BDP’nin, seçimler nedeniyle bu kez de provokatif eylemler düzenlemesi, bir taraftan Kürtler arasında son zamanlarda geliştirilmeye çalışılan dostluk ve işbirliği ilişkilerini baltalarken, diğer taraftan halka ve güvenlik güçlerine zarar veriyor.
Son zamanlarda gerçekleştirdikleri sivil itaatsizlik eylemleri ve demokratik çözüm çadırları ile halktan beklediği ilgiyi bulamayan ve her geçen gün tepki çeken PKK’nın siyasi sözcüsü BDP, PKK’nın karakteriyle hareket ettiği, kendi fikirlerine ters düşenleri kabullenemediğinden saldırganlığını ileri boyutlara eriştiriyor. Partiye yakışmayan bu tutumun son örneğinin Van’da yaşanan olaylarda cereyan ettiği bildiriliyor. Seçim çalışmaları gerçekleştirmek ve propaganda faaliyeti yürütmek amacıyla şehre gelen MHP’lilerin konvoyunu tekmeleme ve taşlama şeklinde saldırılar gerçekleştiren BDP’liler, kendilerine engel olmak isteyen güvenlik güçlerine de havai fişekli saldırılar gerçekleştiriyor. Bu olayların ortasında kalan ve şiddetten memnun olmayan, gerçekten Kürtlerin sözcüsü olmayı amaçlayan Demokratik Çözüm Çadırı’nda bulunan diğer şahıslar ise, gençlik içinde yer alan şahısların gerçekleştirdikleri eylemlerden bıktıkları, eylemlerin maddi manevi zararlara yol açtıkları, gençliğin herhangi bir olay çıkarmaması halinde güvenlik güçlerinin herhangi bir müdahalede bulunmayacağı hususlarında uyarılarda bulunuyor.
BDP’nin vukuatlarının sadece Van’da gerçekleşmediği, diğer illerde de benzer olayların yaşandığı belirtiliyor. Aydın’da gerçekleşen başka bir eylemde de BDP üyelerinin, cami basıp, imamını dövdükleri ortaya çıkıyor. Söke’ye bağlı Ağaçlı köyünün camisini taşlayıp cami imamını döven BDP üyelerinin,, bağımsız milletvekili adayını desteklemek için köyden geçerken köylülere saldırdıkları, iş yerlerindeki Türk bayraklarını yırtarak, üzerinde Türk bayrağı ve Atatürk çıkartması bulunan araçları parçaladıkları, çıkan olaylarda 6'sı kadın 15 kişiyi de yaraladıkları vurgulanıyor. Kendilerine karşı koyanları ellerindeki demir çubuklarla döven BDP'liler, caminin camlarının kırılmasına da yol açtıkları kaydediliyor. Müslümanlıkla bağdaşmayan hareketleri nedeniyle Aydın halkının da tepkisini çekmeyi başaran sözde siyasi parti olan BDP’nin saldırılarının oy kaybetmekten başka bir işe yaramadığı düşünülüyor.

Her fırsatta demokratik olmaktan bahseden BDP’nin, seçimlere yönelik olarak yaptığı saldırılar, eylemler ya da her türlü provokasyonlar nedeniyle, sadece Kürtlerin partisi bile olmayı başaramadığı görünüyor. Türkiye’nin partisi tanımlamasının ise çok uzaklarda bir ihtimal olduğu değerlendiriliyor.
Helin Demir
helindem@mynet.com
dervişali

Re: Saldırgan Tutum Sergileyen BDP Kürtleri Nasıl Temsil Ede

Mesaj gönderen dervişali »

demokrasiden bahsedip zulüm edip kan döken kaypak hain vede aşşağılıklar ve bunlara uyan inanan koyun sürüleri.. zavallılar.cahil vede acınası insanlar..Allah akıl ilim versin .
Çeri

Re: Saldırgan Tutum Sergileyen BDP Kürtleri Nasıl Temsil Ede

Mesaj gönderen Çeri »

Van´ın asıl yerlisi Türktür.Daha hala şehir merkezin´de yerli Türkler var.Ayrıca Erçiş ilçesi´de Türktür.

“DTP, PKK Yazıları...” sayfasına dön