Abdullah Öcalan Hıristiyan mı Oldu?

helindem

Abdullah Öcalan Hıristiyan mı Oldu?

Mesaj gönderen helindem »

ABDULLAH ÖCALAN HIRİSTİYAN MI OLDU?
Gençliğinde dine yakın olan, okuduğu bir kitaptan sonra Marxist eğilimler gösteren ve Evrimin sıkı savunucuları arasına giren İmralı sakini Abdullah Öcalan’ın Fırat Haber Ajansı’nda yayınlanan son avukat görüşmelerindeki görüşleri yine zihinlerde soru işaretleri yaratıyor.
“Son Sayfa” sitesinin haberine göre Öcalan, İslam Dini, Hz. Muhammed ve Kuran hakkında AİHM’de yaptığı ve kitap haline getirilen “Sümer Rahip Devletinden Halk Cumhuriyetine Doğru Özgür İnsan Savunması” adlı yayında, İslama ve Kuran’a ağır hakaretler yağdırıyor. “Allah Arabistan tasarımı” değerlendirmesinde bulunan ve “Bir Arabistan yarımadası tasarımı olarak Allah yaklaşık M.Ö 2000’lerde bir ideolojik kimlik olarak bütün Semitik kabilelerin zihninde yer edinmektedir” diyen Öcalan, “Ayette geçer; Ebabil kuşlarının Habeş ordusunu attığı taşlarla perişan etme öyküsü, aslında kabile güçlerinin at ve kılıçla savaşmalarının dinsel anlatımıdır” iddiasında bulunuyor.
Öcalan Allah’ın 99 isminin, Sümerlerin tarihsel gelişmeye temel katkıları olarak gösterdiği “yazının icadı”, “matematik ve takvim”, “devlet kurumu”, “yasalar”, “şehircilik” “tapınak”, “kutsal aile”, “yazılı edebiyat” gibi kavramlardan ileri geldiğini öne sürüyor.
“Adem ile Havva’nın yaşamı” gibi olayları ütopya olarak nitelendiren Öcalan, “İlk ütopya ve destanlar Sümer kaynaklıdır, Cennet ütopyası Adem ile Havva’nın yaşamı, cennetten kovulması, ilk Habil-Kabil kardeş kavgası ve Gılgamış’ın yarı tanrı-insan kişilikli destanı yazılı olarak günümüze kadar ulaşmışlardır” sözlerini sarf ediyor.
Öcalan’ın ibadet ve camilere ilişkin iddiaları da insanı dehşete düşürecek şekilde ifadelerle dopdolu olarak karşımıza çıkıyor. Farz olan namazın aslında tiyatro olduğunu belirten Öcalan, “Arabistan’da halen kıble denilen namazda yön anlayışı tanrıçaya bağlılığın bir izini teşkil etmektedir” diyerek, tam bir vahşet halini alan kurban yerine parasıyla yoksullara ve daha hayırlı işlere fon oluşturmanın yararlı olacağını, orucun sınırlı olarak ve nefsi terbiye amacıyla uygulanması gerektiğini, tüm ibadet uygulamalarının çağın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesinin gerektiğini düşünüyor.
Öcalan AİHM savunmasında fitne niteliği taşıyan ifadeleriyle Peygamberimiz Hz. Muhammed ve eşi Hz. Hatice’ye dil uzatmayı da ihmal etmiyor. “Hatice olmadan Muhammed’in peygamberleşmesi mümkün görünmemektedir. Yaşça Muhammed’den büyük ve ticaret kervanına sahip olacak kadar zengin ve güçlüdür. Kadını hor gören ve kız çocuklarını diri diri ölüme terk edecek kadar erkek egemenlikli Mekke toplumunda Hatice’nin ciddi bir tehlike teşkil edeceği açıktır. Kendi başına bu azgın toplumla baş edemeyeceğine göre Muhammed’le ilişkileri ve evliliği çok anlamlı olmaktadır. Ölünceye kadar Muhammed’in başka kadınla evlenmemesi saygının ötesinde Hatice’nin maddi ve manevi gücüyle bağlantılıdır.” sözleriyle düşüncelerini dile getiren Öcalan Kur’an-ı Kerim’e de hakaretler yağdırıyor.
İslam dinine karşı olan dehşet verici açıklamalarının ardından Öcalan bu kez de görüşme notlarında Marks ve Hegel hayranı olduğunu, Musevilik ve Hıristiyanlığı İslam’dan üstün tuttuğunu, İslam’ın Kürtleri ezdiğini ileri sürüyor. “Aslında Paskalya dolayısıyla Süryanilere ilişkin bir mesaj vermeyi düşünüyordum. Sadece Süryanilerle ilgili de değil, bütün Hıristiyanlara ilişkin bir mesaj vermek istiyordum. Ben Hıristiyanlık üzerinde epeyce duruyorum, araştırmalarım var. İslam ile Hıristiyanlığı ve Yahudiliği kıyaslıyorum. Hıristiyanlığa bazı haksızlıklar yapıldığını da düşünüyorum. Süryaniler Doğu Hıristiyanlığını temsil ediyor, doğuya aittir. Batı Hıristiyanlığı özel olarak Doğu Hıristiyanlığını anlamalıdır” sözleri ise son fikirlerinden sadece bazıları.
Her zaman değişik fikirler öne sürdüğü bilinen ve tutarsız değerlendirmeleriyle gündemde kalabilmek için çaba sarf eden Öcalan’ın, bu kez de yine aynı amaç için kürek çektiği düşünülüyor. Ama boşuna kürek çektiğini hesaba katmadığı da bir gerçek.
Helin Demir
helindem@mynet.com
dedem44

Re: Abdullah Öcalan Hıristiyan mı Oldu?

Mesaj gönderen dedem44 »

o adamdan herşey beklenir.bende yakında onun dağdaki haremini açıklayacağım.

“DTP, PKK Yazıları...” sayfasına dön