Cami bulma konusunda yardım!!!

Dinin ana direği namazdır...
subay76

Re: Cami bulma konusunda yardım!!!

Mesaj gönderen subay76 »

ali muhsin kardeş ister yazılarımı oku ister okuma benim zerre kadar bile umrumda değil , ister oku ister okuma , bu faorumda sadece sen yoksun , yüzlerce insan var...bir tanesi bile okursa benim için yeterlidir..hep aynı şeyleri yazıyosun ali muhsin kardeş...gittin şimdide alparslan türkeşi işin içine kattın. gene parti konusunu açtın her halde en iyi bildiğin konu bu olsa gerek..bu konuyu fazla uzatmayı gerçekten istemiyorum..çünki bakıyorum bozuk pilak gibi aynı şeyleri yazıp çiziyorsunuz..hep suçu başkalarına atıyorsunuz..hiç burada kendimi yormaya gerek yok..çünki ben diyicem , peşine sen diyecen bu böyle sürüp gidecek , ve eminimki bir sonuç çıkmayacak..çünki sünni zihniyeti gibi gözlerinize at gözlüyü takıp, taassupla iç içe olduğunuz sürece bu böyle devam edecektir..sizler yine başkalarını suçluyup gene mazlum rölü oynamaya devam edeceksiniz..

bu benim şahsi fikrimdir..bunu bütün azerilere veya caferilere genelleme yapmanıza gerek yok.. ve ben diyorum ki . ALEVİLER KESİNLİKLE , EHLİ BEYT AS I GERÇEK ANLAMDA YAŞAMAMIŞLAR VE AKSİNE ONLARI HEP YANLIŞ TANITMIŞLARDIR..BEN HİÇ BİR ALEVİNİN GERÇEK ANLAMDA ALİ DOSTU OLDUĞUNA İNANMIYORUM..ÇÜNKİ ALİ DOSTU DEMEK ONUN İZİNDEN GİTMEK , YAPTIKLARINI YAPMAK DEMEKTİR..AMA GÜN GİBİ AÇIKTIRKİ ,ALEVİ ZİHNİYETİ HEP SAÇMA SAPAN YOLLAR TUTARAK ,İSLAMDA OLMAYAN GERÇEK DIŞI FİKİRLERİ VE OLAYLARI DİN VE ALEVİ KİSVESİ ALTINDA ORTAYA ÇIKARMIŞLARDIR..

ASLINDA BURADA ALİ NİN DOSTU OLACAKLARI YERDE BELKİDE ONU YANLIŞ ANLAYIP , YANLIŞ YAŞAYIP VE YANLIŞ TANITTIKLARI İÇİN BELKİDE ONUN EN BÜYÜK DÜŞMANLARI OLMUŞLARDIR..

BEN HİÇ BİR ALEVİNİN ZERRE KADAR SÖZÜNE İTİMAT ETMİYORUM..BU DA BENİM KENDİ ŞAHSİ FİKRİMDİR..

ALLAHIN SELAMI VE BEREKETİ HAKKIYLA EHLİ BEYT AS I SEVEN VE YAŞAYAN LARIN ÜZERİNE OLSUN...
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

subay76 yazdı:..bütün azerilere veya caferilere genelleme yapmanıza gerek yok.. .....
BEN HİÇ BİR ALEVİNİN ZERRE KADAR SÖZÜNE İTİMAT ETMİYORUM..BU DA BENİM KENDİ ŞAHSİ FİKRİMDİR..

...
genelleme yapılması doğru değil ne azeriler için nede başka kavimler için genelleme yapmak doğru değil
ama
sende aleviler için genelleme yapmışsın
hiçbir alevinin sözüne itibar etmiyorum diyerek eleştirdiğin konuda kendinde çelişkiye düşmüşsün
başkasına genelleme yapma demek için kendinde yapmamalısın
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

alone_ man kardeşim.. eğer ben asla genelleme yapmam..eğer benim bir önceki yazımı okumuşsan sa eğer orada şu ifade geçer : '' KUSURA BAKMA AMA BENDE HİÇBİR ALEVİNİN TEK KELİME BİLE HZ.ALİ AS ANLAYIŞINA İNANMIYORUM..CİDDİYEDE ALMIYORUM..(SÖZÜM HALA SAÇMA SAPAN İCATLARI , DİNE SOKAN VE HALA ONLARIN ETRAFINDA GİDEN ALEVİLEREDİR , BEN SENİN GİBİ GENELLEME YAPMIYORUM)''

burada ben sadece ali muhsin kardeşin yapmış olduğu genellemeye atıfta bulunmak için o şekilde yazdım....parantez içini okursan orada da genelleme yapmadığımı göreceksin.. ben burada yazdığım her kelimenin harf harf arkasındayım..

zaten namazı kılan , oruç tutan , camiye giren bir insan artık alevi kimliğini yitirmiştir..benim sözüm gerçekten hala bu kadar şeyi inkar eden alevilere...

selametle..
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

subay76 Olaya baya bir sert çıkmışsın caferilik veya alevilik veya şia olsun sünni olsun islamı illaki dede veya hocadan görerek yaşamayanlar da var. Cem evine gitmeyip camiye giden alevi dostlarımda var ben oldum olası bildim bileli kendimi camiye giderim . Zamanında bu toplumda alevilik üzerine oynanan oyunlar halen daha devam ediyor şimdi diyorsun ki dinini yaşardı yaşamayan olduğu gibi saklı kalıp yaşayanlarda vardı. Alevilik konusunda şahıslardan çok tarihine bakmak önemli. Bizim adımızı kirletmek için kaç tane insan vardı islam açısından bakılınca bu kadar alevinin hakkını nasıl ödeyecekler ? Hz Alinin taraftarı olup belkide en çok dışlanan bizlerdiriz. Burada alevilerin dediğine inanmam ( belli bir kesim için demişsin ) Fakat o belli kesimle oturup konuştun mu ön yargı topluma ne katmış. Mezhep diyorsunuz ben mezhep konusunda biraz katı yaklaşıyorum imam hanifi örnek olarak kendisini ehlibeyitin hakkını aramak ve yaşatmak için islamı yaşatmaya çalışan büyük bir şahıs ve hayatını araştır ve zamanındaki düşünceleri ile şuanki imam hanifin mezhebi olarak gösterilen durumla farklarını görürsün. Neden örnek verdin dersen asırlarca insanlar asimile edilmeye çalışıyor islamda en çok alevilik olmuştur. Sana sorarım Haricilerde namazında niyazında peki onların fikirlerini dinlermisin ?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

subay76 yazdı:ali muhsin kardeş ister yazılarımı oku ister okuma benim zerre kadar bile umrumda değil , ister oku ister okuma , bu faorumda sadece sen yoksun , yüzlerce insan var...bir tanesi bile okursa benim için yeterlidir..hep aynı şeyleri yazıyosun ali muhsin kardeş...gittin şimdide alparslan türkeşi işin içine kattın. gene parti konusunu açtın her halde en iyi bildiğin konu bu olsa gerek..

Belki...Anlatmak istedigim Fasist bir zihniyetin esiri olan Eli kanli örgütlerle birlik olan, asla Ehli Beyt Dostu olmaz diyorum...olabilir belki ayni seyleri yazabilirim ,sünki sizde ayni tavirlarla karsimiza cikiyorsunuz.

bu konuyu fazla uzatmayı gerçekten istemiyorum..çünki bakıyorum bozuk pilak gibi aynı şeyleri yazıp çiziyorsunuz..hep suçu başkalarına atıyorsunuz..hiç burada kendimi yormaya gerek yok..çünki ben diyicem , peşine sen diyecen bu böyle sürüp gidecek , ve eminimki bir sonuç çıkmayacak..çünki sünni zihniyeti gibi gözlerinize at gözlüyü takıp, taassupla iç içe olduğunuz sürece bu böyle devam edecektir..sizler yine başkalarını suçluyup gene mazlum rölü oynamaya devam edeceksiniz..

Sanki Sizin icinizde hic hata yapan yokmus gibi yazip ciziyorsunuz.Elbette Mazlumuz.. zira Zalimlerle (irkci osmanli zihniyetle ) beraber olan Sizlersiniz. ohalde Siz at gözlügünüzü cikarinda Yandaslarinizin kimlerin izinden gittigini görünüz,Tavirlariniz ayni olunca cevaplarda ayni olur .

bu benim şahsi fikrimdir..bunu bütün azerilere veya caferilere genelleme yapmanıza gerek yok..

Caferiler sadece Azeriler degildir, Caferilik ise sizin Tekelinizdede degildir ..defalarca yazilarimda bu konuda geneleme yapmadigimi yazmistim ama bundan sonra sayenizde yapacagim !!

ve ben diyorum ki . ALEVİLER KESİNLİKLE , EHLİ BEYT AS I GERÇEK ANLAMDA YAŞAMAMIŞLAR VE AKSİNE ONLARI HEP YANLIŞ TANITMIŞLARDIR..

Sizde Alevileri yanlis tanitanlarin oyununa glemektesinizki Aleviler hakkinda ne var ne yok onlara maal ediyorsunuz .Siz Alevilerin Tarihinden habersiz oldugunuz gibi onlarida üvey kardes muamelesi yapmaktasiniz !

BEN HİÇ BİR ALEVİNİN GERÇEK ANLAMDA ALİ DOSTU OLDUĞUNA İNANMIYORUM..

Bu tavrinizdan ötürü bende artik geneleme yapacagim ! Hadi Bazi Aleviler bilincizce yapiyor ,ya Sizinkiler bilerek bazi seyleri yapiyor ,isteyerek yapiyor ve Bazi irkci görüsün izlerinden gidiyorlar, baskalarinida kendileri gibi olmalari icin tesvik ediyorlar .. bu daha kötü ya ! bir yasadigim olayi örnek veriyim ..Bir Azeri Camisinin Imami Alevileri bir odaya cagirarak " Siz aslinda Osmanliya bosuna kin güdüyorsunuz ,osmanlida sizin gibi Aleviydi ,gelin sizde bizim gibi olun ..." demeleri gibi ve bunun gibi niceleri.. bende Sizin tam manasi ile Ehli Beyt Dostu oldugunuza inamiyorum ! vede yaklasimlarinizida asla samimi bulmuyorum !!

ÇÜNKİ ALİ DOSTU DEMEK ONUN İZİNDEN GİTMEK , YAPTIKLARINI YAPMAK DEMEKTİR..AMA GÜN GİBİ AÇIKTIRKİ ,ALEVİ ZİHNİYETİ HEP SAÇMA SAPAN YOLLAR TUTARAK ,İSLAMDA OLMAYAN GERÇEK DIŞI FİKİRLERİ VE OLAYLARI DİN VE ALEVİ KİSVESİ ALTINDA ORTAYA ÇIKARMIŞLARDIR..

Evet Ali Dostu demek Ali taraftarlari ile birlik olmak demektir .Düsmanlari ile degil ! Aleviler daima kimsesiz olduklari icin devamli Alevi kisvesine bürünen kisiler tarfindan kullanilmislardir, ne bir ögreteni olmustur nede isik tutanlari.Siz onlari degil onlari bu hale koyan kisilere elestiriler yapin !

ASLINDA BURADA ALİ NİN DOSTU OLACAKLARI YERDE BELKİDE ONU YANLIŞ ANLAYIP , YANLIŞ YAŞAYIP VE YANLIŞ TANITTIKLARI İÇİN BELKİDE ONUN EN BÜYÜK DÜŞMANLARI OLMUŞLARDIR..

Hic bir Alevi Imam Ali (as) ma Düsman degildir,Düsman olan zaten Alevi degildir.Alevileri Dinden sogutmak isteyenler Alevilerin kendileri degil,Alevi kisvesine bürünen nedi-ü belirsiz Misjonerlerdir ! siz bunu arastirin .

olabilir ..ne demis imam Ali (as) "kisi dilinin altinda gizlidir " Siz gidin bazilari ile Vahdet yapip Alevilere ver yansin etmeye devam edin ,bunu baska forumlardada görebiliyoruz .Bizde Ehli Beyt adina Türk islam Fasist Sentezciligini savunan kisilere asla itimat etmiyoruz !! buda benim Sahsi Fikrimdir !!!

ALLAHIN SELAMI VE BEREKETİ HAKKIYLA EHLİ BEYT AS I SEVEN VE YAŞAYAN LARIN ÜZERİNE OLSUN...

Allah Sahipsiz kalmis Mazlum Alevilere yadim etsin ,onlari yargilayanlarida Allah islah eylesin !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Allah Sahipsiz kalmis Mazlum Alevilere yadim etsin ,onlari yargilayanlarida Allah islah eylesin ! Ali Muhsin kardeş bu sözüne binlerce kere katılıyorum.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

subay76 yazdı:
zaten namazı kılan , oruç tutan , camiye giren bir insan artık alevi kimliğini yitirmiştir..benim sözüm gerçekten hala bu kadar şeyi inkar eden alevilere...

selametle..
tam tersi camiye giden oruç tutan 12 imamları keşfedenler alevi kimliğine sarılmış sahip demektir
bak arkadaş Allahı inkar edene ateist denir
isim önemlidir
ateistlere alevi diyemezsin
cemci semahcı sazcı takıma bektaşi dersin yada alevi deme ne dersen diyebilirsin kavramları titiz kullan
biz her azeriyi caferi kabul etmiyoruz
ama her alevi caferidir çünkü alevilik ırk değil çizgisir yoldur
senin üzerine alevilere oynanan oyunlar oynansaydı kimbilir ne olurdun şimdi
ayrıca atana uyduğun için caferiysen bu inanç geçersizdir atana değil 12 imamlara uyduğun için caferi olmalısın
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

selametle..
Bilakis namaz kılan oruç tutan Ehlibeyt camiine giden bir insan aslında alevi kimliğinin gereğini yapmış olur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

3nokta yazdı:

selametle..
Bilakis namaz kılan oruç tutan Ehlibeyt camiine giden bir insan aslında alevi kimliğinin gereğini yapmış olur.
3nokta can

Bazilari öyle yorum yapiyorlarki sanki Alevilik baska bir Din baska bir Mezhepmis veya sapkin bir güruhumus gibi lanse ediyorlar ne demek yani " camiye giren bir insan Alevi kimligini yitirmistir.." öyleki sanki genelde Aleviler Dünyaya "Kafir " olarak gelmislerde herseyi bastan inkar etmisler..her önüne gelen Aleviyim deyipte gercekte Ateist olan kisileri Alevi olarak tanimlamalari ne kadar mantiklidir ? Peki Namaz kilan Oruc tutan ama bir taraftan biralarini icen yetim hakki yiyenlere ne demeli ? örnegin... adam namaz kilacak oruc tutacak Alevilere Kafir Mürted diyecek veya bir Alevinin Namaz kildigini oruc tuttugunu görüpte ona "Namaz kilan Kizil Komunist" diye hitab edecek ve kendilerini üstün bir derecede görecek ,böyle kisilerin kildigi Namazlari,tutuklari oruclari ne kadar makbuldür acaba ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Ali muhsin kardeş kim ne düşünürse düşünsün umurumuzda bile olmasın bizi Allah bilsin yeter. Unutmamak lazım her insanın iyisi de var kötüsü de. Bu toplumu bu şekilde asimile etmeye çalışanlara Allah en büyük cezayı verecektir.

“Namaz” sayfasına dön