Cami bulma konusunda yardım!!!

Dinin ana direği namazdır...
Hasan Akça

Re: Cami bulma konusunda yardım!!!

Mesaj gönderen Hasan Akça »

subay76 yazdı:BURADA HEPİNİZİN YAZISINI OKUYORUM, VE ŞUNU GÖRÜYORUM Kİ ASLA HUYLU HUYUNDAN VAZ GEÇMEZ.. 7 SİNDE NE İSENİZ , 70 İNDE DE ÖLESİNİZ...
herkez kendi evinin önünü temizlerse cadde tertemiz olur
sana tavsiyem kendi toplumuına musallat olmuş ırkçı virüsleri temizlemendir
bizde kendi toplumumuzdaki ateist ve bektaşi virüslerini temizleyelim
sonra biraraya gelelim
bizi değil kendi liderlerini önderlerini eleştir
bizide bize bırak
faydanızdan vazgeçtik gölge etmeyin yeter
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

gölge etmeyin başka ihsan istemez misali :))

hasan akça kardeş , sen merak etme ,bizler kendi kapmızın önünüde süpürüz ,bundan bir endişen olmasın..bizim derdimiz bu değil..bizim derdimiz başkalarının evinin önündeki pisliği bizim kapının önüne koymak istemeleridir..bizim evimizin önünde doğrudur pislik olur , çöp olur ama bizimkisi bir çöp bidonunu dolduracak büyüklüktedir..ama sizler kendi evinizin önündeki pislik ten çöpten geçtim , sanki şehir çöplüğünün önünde yaşıyorsuz..bizler o çöpleri yakmayı biliriz , bakalım sizler o kadar çöpü nasıl yakıcaksınız...

bu arada bizler gene kendi kasamızdaki çürüğü temizleriz sen canını sıkma kardeş..gerekirse ayağımızın altına alıp ezeriz bile..ama asıl mesele yukarıda da dediğim gibi ,başka kasadaki çürüklerin bizim kasaya konmak istemesinden ileri gelir..eğer sizler kendi çürükleriniz bizim kasaya atıp kasanın hepsini çürütürseniz ,bu iş olmaz...

kusura bakmayın ama burada kaç gündür yazışıyoruz ama ,hep aynı şeyler üzerinden kendinizi haklı çıkarıyorsunuz..

selametlee.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

subay76 yazdı:..eğer sizler kendi çürükleriniz bizim kasaya atıp kasanın hepsini çürütürseniz ,bu iş olmaz...

.
sizin kasanızla ilgilenmiyoruz
başınıza bizim yüzümüzden hiçbir musibet gelmemiştir bundan sonrada gelmez
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

valla temennim o yönde..
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

subay76 yazdı:valla temennim o yönde..
Bizimde Temennimiz Alevileri cikariniz icin yaklasip kullanmamanizdir ! Bizim adimizla kararlar vermemenizdir ! Bizler Alevilik Bektasilik degildir dedigimizde ,Sizde kalkip Aleviligi Bektasilige filanclara baglamamanizdir ! Kardeslik Dostluk adina Mazlum Alevilere kurulan Tuzaklari Desteklememenizdir ..Evet buda bizim temennimizdir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

ali muhsin yazdı:
Bizimde Temennimiz Alevileri cikariniz icin yaklasip kullanmamanizdir ! Bizim adimizla kararlar vermemenizdir ! Bizler Alevilik Bektasilik degildir dedigimizde ,Sizde kalkip Aleviligi Bektasilige filanclara baglamamanizdir ! Kardeslik Dostluk adina Mazlum Alevilere kurulan Tuzaklari Desteklememenizdir ..Evet buda bizim temennimizdir !
ali muhsin kardeş gene ,duygu sömürüsü yapıyorsun . gene mazluları oynuyorsun..merak etme bizden size zarar gelmez..bizler hiç bir zaman bektaşiliği ,daha doğrusu günümüzdeki adıyla sünni bektaşiliği kalkıp alevi adı altında kullanmayız..aksine sizler onlara kucak açmayaın yeter..bizler sizin adınıza hiç birşekidle karar verecek durumda da değiliz merak etme..eğer siz kalkıp kendi kararınızı veremiyorsanız o da sizin başınızdakilerin, sorunudur..bizler sizleride kullanmıyoruz merak etmeyin, ama yeterki sizler kendinizi kullandırtmayın.. öncelikle o dedelerinize , dervişleriniz vs vs şeylerinize sahip çıkın ..
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Ya arkadaşlar amacımız burada bir şeyler öğrenmek dinde kardeşiz. Birlik beraberlik olmamız gerekirken yok şu şöyle yok bu böyle birbirimizin açığını aramamız bize bir şey katmaz. Kim ne düşünürse düşünsün. Sanki herkes dinini doğru yaşıyor sanki kimsenin açığı yok her mezhepin hataları var burada doğruları bir birimize öğretelim bektaşide müslüman alevide şiide sünnide ayrım bir şey katmaz bu millete yolumuz belli bölmeyelim dost olalım.
ali muhsin

subay76 yazdı:
ali muhsin yazdı:
ali muhsin kardeş gene ,duygu sömürüsü yapıyorsun . gene mazluları oynuyorsun..merak etme bizden size zarar gelmez..

Tabi gelmez degilmi... önce Acilim ( Asimile) Politikalarina Destek verin, Alevileri arkadan vurun,sonrada bizden Size zarar gelmez deyin ..Duygu sömürüsüne gelince ..Asura Merasimlerinde Politikacilari cagirip onlari Salavatlarla kürsüye cikarip Duygu sömrülügü yapanlarda Biz degiliz herhalde !

bizler hiç bir zaman bektaşiliği ,daha doğrusu günümüzdeki adıyla sünni bektaşiliği kalkıp alevi adı altında kullanmayız..aksine sizler onlara kucak açmayaın yeter..

Oysaki Lideriniz Bektasilerle birlik olmus Bizim adimiza hareket ederek Aleviligi Bektasilige baglayip Pazarlamisti .Izzettin Doganin Sözlerine " altina imzami atiyorum ve sonuna kadar Destekliyorum" diyen Bizler Degil, Sizin Azeri Liderinizin ta kendisidir ! kim kime kucak aciyor ? kim kimleri pazarliyor bunlari biliyoruz !

bizler sizin adınıza hiç birşekidle karar verecek durumda da değiliz merak etme..

Aciklamayi yukarda yazdim Tekrar yazmaya gerek yok

eğer siz kalkıp kendi kararınızı veremiyorsanız o da sizin başınızdakilerin, sorunudur..

Bizler okadar Aptal degiliz.. kendi kararimizi kendimiz verebilecek gücteyiz ve bu konuda Bazilari gibi hic bir Siyasetcilerede El Avuc Acmiyoruz ve bizim adimiza Kararlar verenleride Esefle kiniyoruz ...

bizler sizleride kullanmıyoruz merak etmeyin, ama yeterki sizler kendinizi kullandırtmayın.. öncelikle o dedelerinize , dervişleriniz vs vs şeylerinize sahip çıkın ..

Bizi Kulanmak isteyen ve Alevileri Bektasilikle avlamak isteyen Sizler degilmiydiniz , o Bektasi Dedelerle gizli Görüsmeleri nede cabuk unuttunuz ,kedi bile ulasamadigi ete mundar dermis ..ayirca bizler Dedelere Dervislere Degil 12 Imamlara Kuran ve Ehli Beyte Sahip cikariz ! Sizde önceliginizi, Yandasciliga kavimiyetcilige irkci düsünceye degilde, bu Davaya ve bu Davanin mensuplarina verseydiniz Bizde size sahip cikardik .
------
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

gene gitmiş bana şahıslardan bahs ediyosun, ali muhsin kardeş ..uyan kardeş uyan ben sana kaç defadır diyorumki bana gelip ,alim in onu yaptı , bunu yaptı, yok bektaşi ile birlik vs vs şeyler deme , çünki bende senin şahıslardan yaklaşırım o zaman , sen oturduğun yerden kalkamazsın...dostum , kardeşim ,bu konuyu uzatmaya ,sakız gibi oraya buraya çekmeye gerek yok..tamam şahısların yaptıkları kendilerine, kim ne yapmış etmiş o tarafda hesap verir, sen sadece bardağın boş kısmına bakıyorsun , birazda dolu kısmına baksan , o alimlerin vs dediğin şahısların aksine gerçekten iyi işler yapan insanlarda var,,bu sizinkiler için de geçerli.. bizim asıl konumuz kimi alimler , kişiler değil..bizzat aleviliğin kendisidir...sen gene kalkıp ondan bundan bahs edersen bu konu asla kapanmaz...

yani bu konuyu kapatsak bence daha güzel olur, ben yazmaktan vaz geçmem .sizde cevap vermekten..ama görünen o ki birşeylerin değişeceği yok...o yüzden bu konuları kapatalım, sen gene alevi ol , kardeş ben şii olurum,sen kendini nerde görmek istersen orada görürsün..

vesselam...
ali muhsin

Sizler ,Alevileri yargilarken "Sahsilar" olmuyorda, Biz sizin "Siiligin" arkasina saklanip Alevileri yargilayan irkcilari Elestirdigimiz icinmi Sahislar oluyor...Sizler Alevileri oraya buraya cekip "Sizler sunu yapiyorsunuz ,Sizler suclusunuz " derken Sahislar olmuyorda, Biz bu konuda Sizi Elestirdigimiz icinmi Sahisliktan söz ediyorsunuz..Icininizdeki Alevi Düsmanligi sadece bir iki kisilerde olsa haklisiniz derdim ,Ama Siz Azerilerin icinde 80% -90% ninda gizli alevi Düsmanliginiz vardir .nede olsa Aleviligi bizlerden degilde Dostlariniz olan üc hilalcilerden ögrenyorsunuz ! olayi bireyselyip kendi icinizdeki Alevi Düsmanliginin üstünü bu gibi sözlerle kapatmaya calismayin ! isinize gelmeyen konular olunca olayi Sahsilestirmeye kalkisip Hemsehrilerinizi korumaya kalkiyorsunuz . Yaptiginiz kayitsiz Sartsiz ilce Fasizanligidir .Siilik ise Sizin babanizin malida degildirki Aleviligi Siilikten ayirip Yol ciziyorsunuz ! Bizimle ugrasacaginiza gidin icnizdeki irkcilari temizleyin .bunu yapmadiginiz sürece gelip karsimiza Siilikten Dem vurmayin .Fasisten irkcidian zaten Sia olmaz !!
------

“Namaz” sayfasına dön