Cami bulma konusunda yardım!!!

Dinin ana direği namazdır...
alevi99

Re: Cami bulma konusunda yardım!!!

Mesaj gönderen alevi99 »

Cem ibadetine gitmemiş alevilerde vardır. Cem bir zikir olarak ehlibeyete olan aşklarının anlattığı bir yer gibi düşünmek lazım onlara dua etmek anmak güzeldir. Eğer o insanları kazanmak istiyorsak kardeşlerimizi ılımlı olmalıyız unutmamak lazım onlar gibiydik bizde İbadet konusunda isteyen semah döner dönmez islamın şartlarını eğer kabul etmiyorsa her kim olursa olsun alevi olamaz. Eğer kabul edip hepsini yapıyorsa cemine gidiyorsada bir yorum yapamam. Fakat şu var subay kardeş bende ehli sünnet camilerine giderim. İş yerinin etrafında ehlibeyit camisi yok çünkü bunu Türkiye ye gelen iran başkanıda yapmıştır dedelere laf ediyorsak şimdi bu başkana nediyeceğiz. Cuma günleri cumaya gidip imama uymakta bir sakınca yoktur her namazda olduğu gibi Allah ibadeti için giderim. Şimdi burada bir birimizi kırmamamız lazım caferiler kime vermek istiyorsa versinler fakat alevilerden verenlerde var.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

alevi99 yazdı: Şimdi burada bir birimizi kırmamamız lazım caferiler kime vermek istiyorsa versinler fakat alevilerden verenlerde var.
birşey anlamadım ne demek istedin
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Oy konusunda mhp konusu
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

alevi99 yazdı:Oy konusunda mhp konusu
partileri ciddiye almayalım
Kuran ve Ehli beyt yolunu ciddiye alın
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Parti kişisel bir tercihtir. Herkes istediği partiye oy verebilir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

3nokta yazdı:Parti kişisel bir tercihtir. Herkes istediği partiye oy verebilir.
Bence bir Partiye oy verilmesi icin iki defa düsünülemsi gerekir , Sartlar ne olursa olsun Bize zarar veren veya zarar vermek isteyen Partilerdende uzak durulmasi gerekir. herkes Tercihini nasil isterse yapar ama ilerdede karsiligini mutlaka görür.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

ali muhsin kardeşim ..valla okuduğuma göre .sanki alevilerin bu şekilde olmasına yozlaşmasına vs vs başlarına gelen şeyler sanki bizim suçumuzmuş gibi anladım..

YAZINDA DA DEDİĞİN GİBİ BEN NE DERSEM DİYİM SEN GENE KENDİ BİLDİĞİNİ OKUYUCAKSIN.. O YÜZDEN BU PARTİ OY VS KONULARINDA FAZLA BİŞEY DEMİCEM SADECE BENİM YAZDIĞIM BAZI ŞEYLER HER HALDE YANLIŞ ALGINLANMIŞ OLUCAKKİ , VE BANA YÖNLETİLEN SAÇMALIKLARA CEVAP VERME İHTİYACI HİSSETTİM..

ÖNCELİK BANA GÖRE ALEVİLERİN BU TÜR DURUMLARA DÜŞMESİNDE OSMANLI DEVLETİNİN PEK TE FAZLA SUÇU YOK..BAK BEN OSMANLI DEVLETİNİ GÜNAHIM KADAR SEVMEM VE ONLARA LANET EDEN BİR İNSANIM..BEN ALEVİLERİN HERŞEYİ KALKIP TA OSMANLI YA VEYA BAŞKA BİRİLERİNE SUÇU ATMALARINI KABUL ETMİYORUM...BENCE HİÇ BİR ŞEY İNSANLARI DİNDEN ÖZELLİKLEDE EHLİ BEYT AS İNANCINDAN UZAKLAŞTIRMAYA YETMEZ..SİZLER DİYORSUNUZ Kİ , YAVUZ SULTAN SELİM ALEVİLERİ KIRDI GEÇİRDİ BİZLERDE DAĞA ÇIKTIK SONRADA ALEVİLER NAMAZI VS VS ŞEYLERİ UNUTTU..BEN BU GÖRÜŞÜ BU SAVUNMAYI PEKTE CİDDİYE ALMIYORUM..

DİKKAT ETMİŞSENİZSE OSMANLI DEVLETİ SADECE ANADOLUDAKİ HZ.ALİ AS IN TARAFTARLARINI KILIÇTAN GEÇİRMEMİŞTİR...YAVUZ UN ŞİA DÜŞMANLIĞINI BİLMEYEN YOK HERHALDE..BU İNSAN IN ŞAH İSMAİL LE OLAN SAVAŞINI BİLYORUSUNZ ..BEN ŞUNU SORMAK İSTİYORUM,, NEDEN İRAN ŞİALARI VEYA BİZİM BURADAKİ ŞİA LAR BU ŞEKİLDE ALEVİ LERİN DÜŞTÜĞÜ BU DURUMA DÜŞMEMİŞTİR...NEDEN NAMAZI TERK ETMEMİŞ , NEDEN CAMİLERİ TERK ETMEMİŞLER.??

KALKIP HER ŞEYİ BİRİLERİNE ATACAĞINIMIZA, BİRAZ ŞAPKAMIZI ÖNÜNÜMÜZE KOYUN VE DÜŞÜNMEMİZ GEREKİR..BİR TOPLULUK , BİR IRK VEYA HERNEYSE BİR KIRIMA UĞRADI DİYE , BİR SÜRGÜNE UĞRADI DİYE BU KADAR DEĞERLERİNİ VE KÜLTÜRLERİNİ YİTİRİRMİ? HELE BU DİN İSE.. ÇÜNKİ DİN BEŞ ON YILDA MEYDANA GELEN BİR OLAY DEĞİL..DİN BİNLERCE YILDIR SÜREGELEN BİR OLGUDUR..BU OLGU KALKIP DAĞA ÇIKTI DİYE ,ORMANA GİTTİ DİYE DEĞİŞECEK .KAYBOLACAK BİŞEY DEĞİL..ÇÜNKİ BU DİNİN ESASLARI YAKLAŞIK BİN YIL ÖNCE BELİRLENMİŞTİR..ALEVİ KATLİYAMI AŞAĞI YUKARI ÇALDIRAN SAVAŞI DÖNEMLERİNDE MEYDANA GELMİŞTİR Kİ BU SAVAŞTA 1514 YILINDA MEYDANA GELMİŞTİR..PEKİ BUNDAN ÖNCE ALEVİLER NEYE İNANIYORLARDI? GENE Mİ DAĞA ÇIKMIŞTI BUNLAR ?

DAĞA ÇIKTINIZ BARİ ,NAMAZI NEDEN UNUTTUNUZ, CAMİYİ NEDEN UNUTTUNUZ? BUNUN CEVABINI YILLARDIR DUYUYORUM..NEYMİŞ :'' YA BİZE ZÜLÜM ETTİLER BİZDE DAĞA ÇIKTIK ORADA DİNİ ÖĞRENEMEDİK VS VS '' ..OSMANLI DEVLETİ ŞİAYA KARŞI BU TAVRI ALMADAN ÖNCE YANİ YAVUZ DAN ÖNCEKİ PADİŞAHLAR DEVRİNDE NAPMIŞLARDI.DOĞRUDUR OSMANLI HEP ŞİALARA DÜŞMANDI AMA ASIL KATLİYAM YAVUZ ZAMANINDA MEYDANA GELDİ..BU ZAMANDAN ÖNCELERİ ALEVİLER NAPIYODU?

HİÇKİMSE ALEVİLERİN BAŞINA GELENLERİ İNKAR ETMİYOR ALEVİLİK OSMANLI DEVLETİ DÖNEMİNDE ÇIKAN BİR OLAYDIR, VE OSMANLIDA GERÇEKTEN ZÜLÜM YAPMIŞTIR.. PEKİ SADECE ALEVLERMİ, ZÜLÜM GÖRDÜ..SİZLER SADECE OSMANLI TARAFINDAN EZİYETE HAKSIZLIĞA UĞRADINIZ..BİZLER ŞİA LAR OLARAK HZ.ALİ AS IN VEFATINDAN SONRA ZÜLÜM ÜSTÜNE ZÜLÜM GÖRDÜK..MUAVİYE VE ONDAN SONRAKİ KÖPEKLERİ , HER FIRSATTA EHLİ BEYT AS KÜFÜR OKUTMUŞ VE LANET ETTİRMİŞLERDİR.. VE BUNA DAYANAMAYAN , BAŞ KALDIRAN ALİ ŞİA LARINI İSE KATL ETMİŞTİR..BU ZİHNİYETİ ABBASİ DEVLETİDE SÜRDÜREREK 12 İMAM ETRAFINDA TOPLANAN ŞİA LARI KATL ETMİŞLERDİR..ONDAN SONRA BU ZİHNİYETİ OSMANLI SÜRDÜRMÜŞ VE SİZİNDE İÇİNDE OLDUĞUNUZ KATLİYAMLARI BİZEDE YAPMIŞLARDIR..AMA SİZLER NASIL OLDUYSA BİNLERCE YILLIK İSLAM DİNİNDE OLAN ŞEYLERİ SIRF YAVUZ SULTAN SELİM SİZİ KILIÇTAN GEÇİRDİ DİYE DAĞA ÇIKTINIZ DİYE UNUTUP KENDİNİZDEN İCAT LAR UYDURDUNUZ..VE BU HALA GÜNÜMÜZDE DE DEVAM ETMEKTEDİR.YOK CEM EVLERİ İBADET YERİ OLSUN , YOK ÖLE YOK ŞÖLE . KUSURA BAKMA AMA BENDE HİÇBİR ALEVİNİN TEK KELİME BİLE HZ.ALİ AS ANLAYIŞINA İNANMIYORUM..CİDDİYEDE ALMIYORUM..(SÖZÜM HALA SAÇMA SAPAN İCATLARI , DİNE SOKAN VE HALA ONLARIN ETRAFINDA GİDEN ALEVİLEREDİR , BEN SENİN GİBİ GENELLEME YAPMIYORUM)

HANİ BEN BURADA MHP YE OY VERME SEBEBİNİ AÇILARKEN , ALİ MUHSİN KARDEŞ KALKIP DİYOR Kİ :'' NE OLURSA OLSUN BİR CAFERİ , KALKIP O PARTİYE OY VERMEMELİDİR..''

BENDE SANA DİYORUM OZAMAN , DİŞİNİDE ÇEKSELER, TIRNAĞINIDA ÇEKSELER, BAŞINIDA KESSELER ,EHLİ BEYT AS IN YOLUNDAN DÖNÜLMEMESİ LAZIM VE İLGİNÇTİR , YAZMIŞSINKİ ''
.ama birde sunu düsün Alevi kitelsinin hic birseyi olmadigi halde haklari ellerinden alindigi, haklari gasp edildigi halde tarih boyunca kelle vermis ama sir vermemislerdir ve Ehli Beyt inancini zor dönemler boyunca aslada taviz vermemislerdir.''

BUNLARA SENİN KENDİN İNANIYORMUSUN.? GERÇEKTEN EHLİ BEYT AS İNANCINDAN TAVİZ VERMEMİŞLERMİDİR? Allah AŞKINA DAHA DÜNE KADAR , EHLİ BEYT AS IN YOLUNDAN GİDİP, CAMİ , NAMAZ , ORUÇ, VS VS ŞEYLERİ İNKAR EDEN CEM EVLERİNDE SAZ ÇALIP TÜRKÜ SÖYLEYİP , SEMAH EDEN SANKİ SİZLER DEĞİLSİNİZDE BİZLERİZ...SİZLER EHLİ BEYT AS I YÜZYILLARDIR İNSANLARA YANLIŞ TANITMIŞ VE YANLIŞ ANLATTINIZ..İNSANLARA ALEVİ DENDİĞİNDE HAŞA DİNDEN ÇIKMIŞ MUAMELESİ BİLE YAPTILAR..NEDEN PEKİ? BUNLARIN HEPSİ SİZİN SUÇUNUZ..SİZLER ARAŞTIRMADINIZ ,SORMADINIZ HEP DEDEDEN BABADAN GÖREREK İNANDINIZ..BABAM CAMİYE GİTMİYOR BENDE GİTMEM VS VS DAHA NELER NELER...DAHA YENİ YENİ ALEVİLER ARAŞTIRIYOR VE SORGULUYOR, BUNLARIN HEPSİNİ FORUMDA BELLİ OLUYOR ZATEN..YÜZYILLARDIR İNSANLAR CAFERİ-Şİİ DEDİĞİMİZDE ALEVİ OLDUĞUMUZU ZANNEDİP BİZLERE DÜŞMAN KESİLDİLER..BUNLARDA SİZLERİN SUÇU ,ALEVİLİK ALTINDA SAÇMA SAPAN İŞLER,YOLLAR TUTTUNUZ..İSLAMIN TEMEL İNANÇLARINI TERK EDEREK YANLIŞ YOLLARA SAPTINIZ..VE BUNDAN HALA BİZLER BİLE ETKİLENİYORUZ..ÇÜNKİ CAFERİ-Şİİ DENDİĞİNDE AKLA HEMEN ALEVİLİK GELİYOR NE HİKMETSE...

BAKIN BENİM BAŞIMA GELEN BİR OLAYI ANLATICAM SİZE:

BABAMIN ADANALI ARKADAŞI BİZİM KÖYE GELDİ, VE KÖYDEKİ CAMİYİ GÖRÜP , EZANI DUYDUYUNDA VE NAMAZ KILDIĞIMIZI GÖRDÜĞÜNDE ADAM HAYRETLER ,İÇİNDE KALDI..
NEDEN SİZCE? ÇÜNKİ KAFASINDA BİZLER ALEVİYİZ...ADAM BUNLARI GÖRDÜKTEN SONRA BAKTIKİ ALEVİ DEMEK ,Şİİ-CAFERİ DEMEK DEĞİLDİR..

SONRADA GELİP BURADA DİYORSUNKİ ,SİZLER ÖLE YAPTINIZ , BÖLE YAPTINIZ..BİRDE BİZİM ALİMLERE LAF ATIYORSUNUZ... BİRKERE BİZİM CAFERİ ALİMLERİ ASLA KALKIP TA EMEVİ UŞAKLARIYLA İŞ BİRLİĞİ YAPMAMIŞLARDIR..ASLINDA BUNU YAPAN SİZİN SAKALLI DEDELERİNİZDİR..İKİ YÜZLÜ İNSANLAR , KENDİLERİ YOK SAYAN ,ADAM YERİNE KOYMAYAN DİYANETLE BERABER CAMİDE NAMAZ KILIP ,ONLARIN EMELLERİNE DESTEK VERİYORLAR..HA ŞİMDİ DİYECEKSİNKİ '' PEKİ SİZİ ADAM YERİNE KOYUYORLARMI'' HAYIR KOYMUYORLAR TABİKİİ.. BİZLERİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR , RANT ELDE EDİYORLAR..AMA BİZLER SİZİN ALEVİ DEDELERİNİZ GİBİ EMEVİ KÖPEKLERİYLE KOYUN KOYUN A GİRMİYORUZ...

AYRICA YAZINDA HEP VURGULADIĞIN ŞEYİ İSE ŞU ŞEKİLDE YAZMIŞSIN:

:'' Ozaman bende söyle deyim... Düne kadar Alevi katliamlarinda irkci düsünceyi savunan ve halende savunan Sizlerdiniz, Aleviler katledilginde Sizlerin burnu bile kanamamistir,diyebilirim .Ehli Beyt Dostlug adina Ehli Beyt Düsmanlarina taviz verenler onlarla birlik olanlar aslinda daha kötü durumdadir ! Bektasillerin yaptiklarini "Alevi ibadeti" diye sunduklari Ritüeleri, Cahil birakilmis Alevilerden cikaramasiniz ! Madem öyle,ozman Sizin Alimleriniz neden bu oyunlari görüp Alevi Toplumunu uyarmamislar ,neden tarih boyunca bunlara göz yumup Alevi Düsmanlari ile beraber olmuslar ? laf atmak yargilmak kolaydir .Yargilayacaginiz yerde neden bugüne kadar yardimci olmadiniz ? Sarhos Dediginiz kisilerin kucagina atip Acilim Politiklarina Destek verdiniz ? ayrica Cürük bir elmanin icinde olan Kurtlar vardir ama o kurtlu elmayi bile bile yiyenlerde vardir .

BİZLER ASLA BU KATLİAMLARI SAVUNMAYIZ..BİR KERE PEYGAMBER EFENDİMİZ BİLE IRKÇILIĞI YASAKLAMIŞTIR..BU ZATEN İNSAN DOĞASINA AYKIRIDIR..BEN BIRAKIN ALEVİYİ -Şİİ Yİ NORMAL BİR SÜNNİYE BİLE KATLİYAM YAPILMASINA ŞİDDETLİ KARŞI ÇIKAN BİR İNSANIM..BUNLAR MİDE BULANDIRAN SAHNELERDİR..KALKIP DİYORSUNKİ ''Aleviler katledilginde Sizlerin burnu bile kanamamistir,diyebilirim '' SEN NE BİLİRSİN BİZLERİN NE LER ÇEKTİĞİNİ,,,ASIL LAF ATMAK SANA KOLAYDIR..KALKIP ORDAN AHKAM KESEN , YOK O PARTİ YOK BU PARTİ DİYEN ,GELİP IĞDIRIN HAVASINI BİLE SOLUMAYAN BİR İNSAN OLARAK ASIL LAF ATAN ,YARGILAYAN SENSİN...NASIL BİZE BİŞEY OLMADI..BİZLER UZAYDAMI YAŞIYORDUK? YA KARDEŞİM YAVUZ SULTAN SELİM ŞAH İSMAİL İLE NERDE SAVAŞTI ? ÇALDIRANDA DEĞİLMİ?ÇALDIRAN OZAMAN İRAN IN MAKU KENTİNDEKİ BİR OVANIN ADI.. O ZAMAN BİLE IĞDIRDA Şİİ LER VARDI..ŞİMDİ YAVUZ BURAYA KADAR GELMİŞKEN BURADA Kİ ŞİİLERE BİRŞEY YAPMAMIŞMIDIR İRAN BİZİM HEMEN DİBİMİZDE....?UZAKTAN KONUŞMAK KOLAY..BIRAKIN YAVUZ SULTAN SELİMİ ,BİZLER IĞDIR VE KARS TAKİ AZERİLER, ASLINDA YAVUZDAN ÇOK ERMENİLERDEN EZİYET GÖRMÜŞÜZDÜR..BİZLERİDE CAMİLERE DOLDURUP YAKTILAR, DEDELERİMİZN BAŞINI KESTİLER,,ANNELERİMİZİN GEBE KARINLARINI DEŞİP KARNINDAKİ ÇOÇUĞU ÖLDÜRDÜLER,AMA BİZLER DAĞA ÇIKMADIK,ASİMİLE OLMADIK..İNANCIMIZA BAĞLI KALDIK VE YÜZYILLARDIR EHLİ BEYT AS IN İNANCINDA HER HANGİBİR DEĞİŞİME VE ASİMİLEYE UĞRAMADIK ESKİDEN NEYDİKSE ŞİMDİDE OYUZ..

VE DEMİŞSİNKİ''! Bektasillerin yaptiklarini "Alevi ibadeti" diye sunduklari Ritüeleri, Cahil birakilmis Alevilerden cikaramasiniz ! Madem öyle,ozman Sizin Alimleriniz neden bu oyunlari görüp Alevi Toplumunu uyarmamislar ,neden tarih boyunca bunlara göz yumup Alevi Düsmanlari ile beraber olmuslar.''

KARDEŞİM SİZLERİ UYARMAK KOLAYMI ÖLE...O KADAR SABİT FİKİRLİ OLMUŞSUNUZKİ , ALEVİLERİN ÇOĞU BİZLERİ KABUL ETMİYORLAR BİLE, EN BASİT ÖRNEĞİ SEN DEĞİLMİSİN? KENDİ AĞZINLA CAFERİ LERİ VE ONLARIN ALİMLERİNİ CİDDİYE ALMIYORUM DİYEN SENSİN..SEN BUGÜN BUNU SÖYLÜYORSAN SA EĞER , BUNDAN YÜZYILLAR ÖNCEKİ İNSANLAR KİM BİLİR NELER SÖYLEMİŞLERDİR? ..ASLINDA İŞİNİZE GELMİYOR, NEDEN Mİ ? ÇÜNKİ BİZDE NAMAZ VAR CAMİ VAR VS VS AMA SİZLER BUNLARI YÜZYILLARDIR İNKAR ETTİNİZ.HALA DA İNKAR EDEN KIT BEYİNLİLER VAR...BİZLER ASLA ALEVİ DÜŞMANLARIYLA BERABER OLMAMIŞIZDIR..SİZLERİ HERŞEYE VE HERKESE RAĞMEN DESTEKLEYEN BİZLERİZ..Şİİ LER KESİNLİKLE EMEVİ UŞAKLARIYLA BİRLİK OLMAMIŞTIR OLMAZDA..ŞUAN DÜNAYADA İSLAM DÜŞMANI OLAN İSRAİL VE AMERİKA SİYONİST REJİME ,KARŞI AYAKTA DİMDİK DURAN TEK MÜSLÜMAN ÜLKE İRAN DIR,Şİİ LERDİR, OKADAR MÜSLÜMAN ÜLKELER , ONLARIN KARŞISINDA TEK KELİME BİLE EDEMİYORLAR, ONLARIN UŞAKLIĞINI YAPIYORLAR...EĞER TARİHİ OKURSAN , ANADOLU ALEVİLİYİNİ EN FAZLA KORUYAN VE KOLLAYAN ŞAH İSMAİLDİR..ŞAH İSMAİL SİZLERE DOĞRUYU YOLU GÖSTERMEK İÇİN ANADOLUDA FALİYET GÖSTERMEK İÇİN DİN ALİMLERİNİ BURAYA GÖNDERMİŞTİR ..ZATEN BUNDAN RAHATSIZ OLAN YAVUZ SULTAN SELİMDE ŞAH İSMAİLE SAVAŞ AÇMIŞTIR...Şİİ LER ALEVİLERE KARŞI HEP DESTEK OLMUŞLARDIR..SİZLER GENE BÜTÜN SUÇU BAŞKALARINA ATARAK KENDİ KAMBURUNUZDAN KURTULMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ....SİZ GENE BU ŞEKİLDE DEVAM EDİN ,HEP EZİLMİŞ , MAZLUM ROLÜ OYNAYIN.. HİÇ KİMSE TARİHİ İNKAR EDEMEZ MUHAKKAK , AMA HERŞEYİDE TARİHE YÜKLEYİP KENDİNİZİ TERTEMİZ ÇIKARAMAZSINIZ..

AYRICA DEMİŞSİNKİ SİZLER AÇILIM POLİTİKASINA DESTEK VERDİNİZ..EVET VERDİK BENCEDE ÇOK İYİ ETTİK..NEDENMİ YAPTIK.. ÇÜNKİ BİZLER BUNU YAPARAK TÜRKİYEDEKİ ALEVİ -CAFERİLERE GERÇEKTEN HAKKETTİKLERİ DEĞERİN VERİLMESİNİ İSTEMİŞİZDİR..VE BİZ AÇILIMA DESTEK VERDİK DİYE KALKIP EMEVİ UŞAKLARIYLA ,YANYANA ELİMİZİ BAĞLAYARAK NAMAZ KILMADIK..HER FIRSATTA GERÇEKLERİ ANLATMAYA ÇALIŞTIK...

AMA GEL BİRDE ALEVİ DEDELERİNE BAKIN..DÜNE KADAR KANLI BIÇAKLI OLDUKLARI EMEVİ UŞAKLARIYLA, İNKAR ETTİKLERİ CAMİİ YE GİRİP ,İNKAR ETTİKLERİ NAMAZI KILIYORLAR...SİZLER ÖNCE KENDİ DEDELERİNİZE ATALARINIZA BAKIN DAHA SONRA GELİP BİZE LAF DİYİN..

SONRA DEMİŞSİNKİ :''Sizin igdirli "Caferilerinizin" Türkiyede veya avrupalarda oldugunu ve Alimlerinizin oldugunu yazmissiniz,olabilir ama bu bize bir faydasi varmi ? adi üstünde igdirlilarin Camisi ,bunu siz diyorsunuz !

.. NEDEN BİZİM ALİMLERİN SİZE BİR FAYDASI YOK.BEN BUNU ANLAMIŞ DEĞİLİM..DEDİKLERİ BİŞEYLERMİ ZORUNUZA GİTTİ..YILLARCA SABİT OLDUĞUNUZ FİKRLERMİ YIKILDI NOLDU? YAZININ BİR YERİNDE ŞUNU YAZMIŞSIN : ''Madem öyle,ozman Sizin Alimleriniz neden bu oyunlari görüp Alevi Toplumunu uyarmamislar ,neden tarih boyunca bunlara göz yumup Alevi Düsmanlari ile beraber olmuslar ? AL SANA ALİM AL SANA CAMİİ..HADİ GİT NEDEN GİTMİYORSUN ? BELKİ ESKİDEN ALİM YOKTU ,AMA ŞİMDİ VAR NEDEN GİTMİYORSUN? ÇÜNKİ SEN KENDİNE GÖRE HAKLISIN ,,, BELİKDE ORADAKİ ALİM SENİN DEĞERLERİNE TERS GELEN BİŞEY SÖYLEMİŞTİR , DEĞİLMİ? ALİM DİYE YAKINAN , CAMİ YOK DİYE SIZLAYAN , SİZLER ALİMDEN DE KAÇIYORSUNUZ CAMİ DENDE...

BU ARADA KARDEŞİM SEN NERDE BİR CAMİNİN ÜSTÜNDE IĞDIRLILAR CAMİSİ YAZDIĞINI GÖRDÜN..BEN IĞDRILILAR CAMİSİMİ YAZMIŞIM OKUMA YAZMAN VAR HERHALDE YAZIMI BİR DAHA OKU..? İNSANLAR SADECE KOLAYLIK OLSUN DİYE O ŞEKİLDE SÖYLEMİŞLERDİR..ÇÜNKİ O CAMİLERE EN FAZLA GİDEN HALK IĞDIRLI OLDUĞU İÇİN BU ŞEEKİLDE TABİR EDİLMİŞTİR.. IĞDIRDA CAFERİ CAMİLERİNE GENELLİKLE AZERİ CAMİSİ DİYE HİTAP EDİLİYOR ..ŞİMDİ CAMİ SADECE AZERİLERİNMİ OLUYOR.? BÖYLE SAÇMA DÜŞÜNCELERİ KAFANIZDAN ÇIKARIN.. HEM SİZ O CAMİYE GİTTİNİZDE SİZİ CAMİDEN Mİ KOVDULAR? BİZİM BURDAKİ CAFERİİ CAMİLERİNE SÜNNİ GELİP NAMAZ KILIYOR , BİZ ONLARI KOVMUYORUZ SİZİ Mİ KOVUCAZ...SEN NE SEBEPDEN CAMİYE GİTMİYORSUN ONU BİLMEM.AMA DOĞRU SİZ ASIRLARDIR ,UYDURDUĞUNUZ SAÇMALIKLARLA CAMİ YE GİRMEYEN İNSANLARSINIZ..HERHALDE BU SİZE GARİP GELMEMİŞTİR...

SONRA DEMİŞSİNKİ :''Eger bizlere Semah dönemkle saz calmakla birseyle aciklamak istiyorsan bunu önce iyi düsünmem gerekir.Bizde istemezmiydik bir Alimimizin olmasini, bizde istemezmiydik Camilerimizin olmasini vs..

KARDEŞİM SİZ KALKIP CAMİ YAPTINIZDA KİM BIRAKMADI..SİZ ÇOÇUKLARINIZI ALİM YAPMAK İSTEDİNİZDE KİM İZİN VERMEDİ..BU GÜN ŞİA ALİMLERİNİN HEMEN HEMEN HEPSİ İRANDA EĞİTİM GÖRÜYOR..ORAYA UGANDA , KENYA , SOMALİ . MALEZYA VS VS ÜLKELERDEN İLİM ÖĞRENMEYE GELİYORLAR..SENDE GÖNDER ÇOCUĞUNU ALİM OLSUN ..NEDEN GÖNDERMİYORSUN..ALİM YOK DİYE SIZLANAN SİZLER DEĞİLMİSİNİZ ? ALIN SİZE ALİM İSTEMEDİĞİM KADAR...ASLINDA SİZLER ÖLE OLMASINI İSTEDİNİZ DİYE ÖLE OLDU.. ÇÜNKİ BÖYLE İŞİNİZE GELİYORDU..BOŞUNA BAŞKASINA SUÇ ATMAYIN..CAHİLİYE DEVRİNDE Mİ YAŞIYORUZ, BİLGİ BU KADAR MI UZAKTA? ÖĞRENMEK İSTEYEN , DOĞRUYU BULMAK İSTEYEN HERKES BULUR...AMA BU ÇABA GEREKTİRİR, AZİM GEREKTİRİR ...ÖLE KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE , DEDELERLE BU İŞ OLMAZ...

SELAM VE DUA İLE...
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

alevi99 yazdı:Cem ibadetine gitmemiş alevilerde vardır. Cem bir zikir olarak ehlibeyete olan aşklarının anlattığı bir yer gibi düşünmek lazım onlara dua etmek anmak güzeldir. Eğer o insanları kazanmak istiyorsak kardeşlerimizi ılımlı olmalıyız unutmamak lazım onlar gibiydik bizde İbadet konusunda isteyen semah döner dönmez islamın şartlarını eğer kabul etmiyorsa her kim olursa olsun alevi olamaz. Eğer kabul edip hepsini yapıyorsa cemine gidiyorsada bir yorum yapamam. Fakat şu var subay kardeş bende ehli sünnet camilerine giderim. İş yerinin etrafında ehlibeyit camisi yok çünkü bunu Türkiye ye gelen iran başkanıda yapmıştır dedelere laf ediyorsak şimdi bu başkana nediyeceğiz. Cuma günleri cumaya gidip imama uymakta bir sakınca yoktur her namazda olduğu gibi Allah ibadeti için giderim. Şimdi burada bir birimizi kırmamamız lazım caferiler kime vermek istiyorsa versinler fakat alevilerden verenlerde var.

SEVGİLİ ALEVİ99 KARDEŞ..TABİKİ İRAN BAŞKANI EN DOĞRUSUNU YAPMIŞTIR .BUNDA SIKINTI YOK ÇÜNKİ İRAN BAŞKANI DEDİĞİNİZ ADAMLAR BUNU ASIRLARDIR YAPIYOR..CAMİ ALLAHIN CAMİSİ..GİRER NAMAZINIDA KILAR HER ŞEYİ YAPAR..SİZ HİÇ BİR CAMİNİN ÜZERİNDE SÜNNİ VEYA Şİİ CAMİSİ YAZDIĞIN I GÖRDÜNMÜ?

ASIL MESELE ŞUDURKİ:

ALEVİ DEDELERİ , YÜZYILLARDIR İNKAR ETTİKLERİ, GİRMEDİKLERİ YERE YANİ CAMİYE GİRMİŞLERDİR, VE İNKAR ETTİKLERİ , YOK SAYDIKLARI NAMAZI KILMIŞTIR..

OLAY BUNDAN İBARET..BEN DEDELERİN CAMİYE GİRMESİNE KARŞI DEĞİLİM ,ASLINDA ÇOK TA MUTLU OLURUM AMA BU ŞEKİLDE DEĞİL....

VESSELAM..
ali muhsin

Subay Kardes

Bune sinir ,bu ne hiddet ....Yazilarini tamamini okumadim neden dersen basit gerekcelerle kendinizi hezaman oldugu gibi Hakli ,Bizleride Haksiz duruma getirdiginiz icindir yani yazdiklariniz idia ettigniz seyler yeni birsey degil ..Simdi burda senin yaptigin hatalar sunlardir Bizleri Bektasilikle karistirmayiniz ! zira Bizler Bektasiligin Ritüelerini burde defalarca Red ettigmiz halde Siz kalkiyor yok efendim Siz Aleviler böylede Biz Sialar böyledir ,iste Sizin ve Sizin Alimlerinizin yapmis oldugu hata Biz Alevleri Sii yerine koymadiklari gibi ikinci sinif muameleleri yapmalardir,öyle yazip ciziyorsunki Sanki "Alimleriniz" hic hata yapmaz, öyleki Hemsehrilik damaraniz, yandaslik damariniz tutunca Alevilere bakis acinizda biran degisi veriyor.Yazilarinda Bazi kislerin hatalarini ört bas etmek icin basit gerekceler gösteriyorsunuz .Evet Osmanli Alevi katliami yapmistir Aleviler Sia degilmi peki ? Siz nedense burda sanki Siilik ayriymista Alevilikte baska birsey olarak Topluma lanse etmeye calisiyorsunuz..Sizler ne cekmisinizki ? Corum Maras vs olaylarinda nedense igdirda bir silah sesi bile duylumamistir ,orda irkcilar tarafindan biseyler oldugunu hic duymadim .Bizimle o Dönemde kader birligi yaptignizida hic hatirlamiyorum ! örnek veriyim ..Alparslan Türkes Azerbaycani ziyaret ettiginde Askerlerin sirtinda Boozkurt isaretleri ve Büyük bir Levhyala yazilmis " Böyüh Türhün Babasi Hosgelmissen " diye pankartlar acilmsti .bir yazinda Demissin " sanki Biz bagila bagila veriyoruzda vs vs " peki arniniza Silahmi dayadilar ? Benim burda tanidigim nice sözde "Alim" olan ama icinde Alevi Düsmanligi tasiyan Fasizan görsülü Osmanli hayranlari var ! Onlarla bir aralar Namaz kilarken Bizlere "Namaz kilan kizlik komunistler " diyenler vardi ! ve daha neler neler... Alevileri nasil kendi cemaatlerinden kacirdiklarinida cok iyi bilirim ( Alevileri camilerden uzaklastirilma sebebide budur !!) ,Bunun gibi olaylara bizzat Sahit olup kendim yasadim ,sen ise ne anlatiyorsun ? Sizleri yakindan tanimasam dediklerine belki inanirdim, ama sizleri cok iyi tanidigim icin Sizin gibilerinide bu konuda asla güvenme ihtiyacida duymuyorum.! Olay sadece Particilikle bitmedigini anlatmak istiyorum.Sen sünki orda olabilirsin ama yakinda oldugun halde iclerinde oldugun halde bazi seyleri göremiyor veya görmek istemiyorsun ,ben ise Avrupa gibi yerde yasiyorum buranin insanlarini ve ordakilerini iyi kötü olarak senden cok daha iyi bilirim.. Elestirdigim kisileri asla "Su benim Hemsehrimdir ona dokunmayim " la, asla yaklamamisimdir ,yeri gelir merhum Babami bile Elestirmisimdir .aramizdaki fark bu ! Siz ,Benim gördügüm bilidgim kadari ile Yandascilik Hemsehrilik yaparak Hakli Bir Kisiyi Haksiz duruma getirebiliyorsunuz . Alevilere Tuzak kuranlari destekliyor birde basit gerekceler sunuyorsunuz ,Nasil bir mantik,ki Hem Alevileri Cemevlerine gitmekle Dedeler falanla sucluyorsunuz ama Sözde Alevi acilimlarini Detseklediginizi savunarak bizleri Dedelerin Bektasilerin yani Alevilikle alakalari olmayan kisilerin Sofrasina atiyor ve üste Bizleri tekrar Parmaginizla göstererek Elestirlerde bulunuyorsunuz ,bunun gibi niceleri ..simdi bu konuda Siz igdirli Caferilere Sehsen ve Sahsen Nasil güvenebilirim ? Biz ,Lideriniz gibi "Türkiyede 3 milyon Caferi var" deyip digelerini hice sayip Egoistce kavimiyetce yaklasmiyoruz .Bizler Aleviyiz Siayiz Caferiz ama Bektasi degiliz dedigimiz halde asil sizler bildiginizi okuyarak yerine gelir Alevilere karsi kininizi kusar bazi gerekceler göstererek kendinizi hakli durumuna gösterebiliyorsunuz ...Simdi Sanal Alemde herseyi yazilmaz ,yüz yüze gelmis olsaydik ve sana yasadiklarimizi anlatsaydim inan belki Bazilarindan Nefret ederdin,burda Bazi Alimler vardi ve bizimle beraber Alevilik konusunda Bazilarini Elestirenler olmustu ama nedense bu kisiler kendi Toplumunun ve kendi Liderlerinin yapmis olduklari hatalarina hicte deginmemis ama Hakli Bir Elestiriye karsi hemen Yandascilik yaparak bize karsi Cephe almislardi ,yani sen ilk degilsin bu konuda tartistigimiz .Demek istedigim sizde bu yandascilik Hamsehrilik kavimiyetcilik var oldukca Sizinle ortak noktayi bulamayiz . Bakiniz ufak bir Elestiriere bile Tahamül edemedigniz gibi icnizdeki kini kusuyorsunuz .Cahil birakilmis Alevilere itahmlarda bulunuyorusnuz üste birde Alevi Sii ayrimi yaparak ...bir taraftanda Falancalari sevmem sevmeyiz diyorsunuz ama onlarin Muaviye oyunlarinida acikca Bize karsi Desetklediginizi yaziyorsunuz...neyse konuyu fazla uzatmiyorum .varin kime oy verirseniz verin ,hangi acilimi desteklerseniz destekleyin ,koca Trükiyede sadece üc milyon Caferi var deyip diger Ehli Beyt Dostlarini hice sayip ne kadar hava atarsaniz atin ..Ama Ehli Beyt adina Alevilere cikarlari icin yaklasanlar olursa bizde Elestirilerimizi elbette hakli bir sekilde acikca yazariz .ister darilin ister gücenin. daha fazla seyler yazardim ama buna gerek duymuyorum .zira Bir yerde birileri saflarini iyice gösteriyor !
------
ali muhsin

subay76 yazdı:
alevi99 yazdı:Cem ibadetine gitmemiş alevilerde vardır. Cem bir zikir olarak ehlibeyete olan aşklarının anlattığı bir yer gibi düşünmek lazım onlara dua etmek anmak güzeldir. Eğer o insanları kazanmak istiyorsak kardeşlerimizi ılımlı olmalıyız unutmamak lazım onlar gibiydik bizde İbadet konusunda isteyen semah döner dönmez islamın şartlarını eğer kabul etmiyorsa her kim olursa olsun alevi olamaz. Eğer kabul edip hepsini yapıyorsa cemine gidiyorsada bir yorum yapamam. Fakat şu var subay kardeş bende ehli sünnet camilerine giderim. İş yerinin etrafında ehlibeyit camisi yok çünkü bunu Türkiye ye gelen iran başkanıda yapmıştır dedelere laf ediyorsak şimdi bu başkana nediyeceğiz. Cuma günleri cumaya gidip imama uymakta bir sakınca yoktur her namazda olduğu gibi Allah ibadeti için giderim. Şimdi burada bir birimizi kırmamamız lazım caferiler kime vermek istiyorsa versinler fakat alevilerden verenlerde var.

SEVGİLİ ALEVİ99 KARDEŞ..TABİKİ İRAN BAŞKANI EN DOĞRUSUNU YAPMIŞTIR .BUNDA SIKINTI YOK ÇÜNKİ İRAN BAŞKANI DEDİĞİNİZ ADAMLAR BUNU ASIRLARDIR YAPIYOR..CAMİ ALLAHIN CAMİSİ..GİRER NAMAZINIDA KILAR HER ŞEYİ YAPAR..SİZ HİÇ BİR CAMİNİN ÜZERİNDE SÜNNİ VEYA Şİİ CAMİSİ YAZDIĞIN I GÖRDÜNMÜ?

ASIL MESELE ŞUDURKİ:

ALEVİ DEDELERİ , YÜZYILLARDIR İNKAR ETTİKLERİ, GİRMEDİKLERİ YERE YANİ CAMİYE GİRMİŞLERDİR, VE İNKAR ETTİKLERİ , YOK SAYDIKLARI NAMAZI KILMIŞTIR..

OLAY BUNDAN İBARET..BEN DEDELERİN CAMİYE GİRMESİNE KARŞI DEĞİLİM ,ASLINDA ÇOK TA MUTLU OLURUM AMA BU ŞEKİLDE DEĞİL....

VESSELAM..
Bektasi Dedelerin Alevi olmadiklarini, aksine Alevileri 12 Imamlardan Ehli Beyt Mektebinden uzak tutan Misjonerler oldugunu defalarca yazdigmiz halde ,Siz onlari halen "Alevi " olarak görmektesiniz ve birde Alevi Sözcügünü kullanarak imali olarak birseyler yani mesajlar vermeye kalkismissiniz ..Sen Memnun olacagini yaziyorsun .Burda Alevi gencleri Sizin Cemaatlerle ayni safta Namaz kildiklari oruc tuttuklari halde yandaslariniz yinde Memnun kalmamisti ,öyle cok ithamlar duyduk,ki sonuda Alevi gencleri o Camiye ayak basmadilar ..Sahsen Ben bir Camide Hor görülürsem, asagilanirsam, Cemaat tarafindan bana ve benim kardeslerime yukardan lahma bakar gibi bakarlarsa .ben o Cami Cemaatindan uzak durmayi tercih ederim ..haa bu benim Caami Düsmani oldugumu elbette göstermez ,mesele Caami degil, Caaminin icindeki olan yanlis tavrilardir ! Cemmatin göstermis oldugu yanlis tavirlardir ! önce Kerdesimsin deyip sonrada keleklik yapanlari cok gördük .
------

“Namaz” sayfasına dön