Namazmi Degilmi ?

Dinin ana direği namazdır...
alibaran

Re: Namazmi Degilmi ?

Mesaj gönderen alibaran »

Namazın bugünkü namaz olduğuna delil Hz.Resulullah ve Ehlibeyt a.s. benim bunda şüphem yok.
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

alibaran yazdı:Bismillahirrahmanirrahim

başlıyorum arkadaş cevaplara

Hadi bakalim iyi sanslar dilerim .
alibaran

namazın bildiğimiz namaz olduğuna hiç şüphem yok.Çünkü peygamber efendimiz böyle kılmış,ehlibeyt a.s böyle kılmış böyle aktarmış şüphem yok.yezitlerin kıldığı namaza özleştirmen peygamber efendimize ehlibeytine hakarettir bence.çünkü yezitler beyinsizdirler iman şekli üretme gibi vasıfları yoktur.onlar fesatlıklarından sadece fitne üretirler.
alibaran

velhasıl peygamber efendimizi taklit ederek ve namazı bozmuşlardır.namaz kılmak onlar için önemli olmadığı için şeklin önemi yoktur.işlerine gelirse amuda kalkar kendi üzerlerine bile pislerler.ve yaptılar sende biliyorsun.Hz.Hüseyin efendimizi şehit ettiler.namazı onların böyle kıldığını nasıl düşünebilirsin anlamıyorum seni.
alibaran

yanlışlık olmasın yezit ibadet etme gibi vasfı olmadığı için namazın nasıl kılınacağına dair en ufak bir fikri olmaz olamaz.insanlığa aykırı bu.namazımı yezitlerden kopyaladığımızı nasıl düşünebilirsin.
alibaran

namazın açıklamasını ve nasıl yapıldığını peygamber efendimiz bize öğretmiştir. efendimiz varken niye kurandan delil arayayım kardeşim.delile gerek yok.peygamber efendimizden daha fazla ibadet eden bir kişi daha dünyaya gelmemiştir.kendi hadisi ile sabittir bu.
alibaran

fes falan takmıyorum ben,secdede alnım mühüre tam yapışır.fes nerden çıktı yahu.
alibaran

namaza dururken beyaz olsun elbisen mümkünse.yoksa canın sağolsun ne varsa onu giy.
lütfen dar olmasın.her zaman evde kılamazsın yani kendi başına değilsin.sözüm meclisten dışarı malı mülkü sergilemenin alemi yok.onun için dar olmasın.elbiselerinin hepsi resimli mi?
niye resimli elbise ile namaza durursun ki bu da sorun olsun.
alibaran

abdestde boğaza kaçmasının bir sakıncasi yok ki.zaten ağıza ve buruna su verilir zaten.kastın oruçluyken ise ağzı çalkalanır su içilir gibi içilmez.boğazada kaçmaz.
ayrıca kurana ters niye abdest alınsın be kardeşim.delimiyiz biz.nasıl olduğunu zaten anlatmış yüce peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.a) ve ehlibeyti a.s.
Allah onlara rahmet etsin.
Allahümme salli ala muhammedin ve ali muhammed.
alibaran

eğer namazda tam itikatli olmaz isen namazda yanlışlık yapabilirsin tabi ki.velevki oldu sehc secdesi edersin.yaptığın daha büyük bir hata ise namazı bozar yeniden kılarsın.Allah'tan af diler ve affedeceğinden ümidini kesmeden ibadetine devam edersin.gidip de boğaz köprüsünden kendimi atacak değilim.
Yüce Allah'ım çok affedicidir.hatta affetmek için bir çok sebepler önümüze sunar.
tabiki görene.

“Namaz” sayfasına dön