Namazmi Degilmi ?

Dinin ana direği namazdır...
PIRCAFERI

Namazmi Degilmi ?

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Buyrun Arkadaslar ilk once sevgili genclere , ilgilenenlere , muhabbet etmek isteyenlere ilk kendilerini kanitlama firsati vermekteyim .

Namazin namaz olduguna dair namazin bugunki gibi olduguna dair delili derman , kanita kerram verin bakalim ?

Namaz bildigimiz gibi namazmidir ? yezitlerin namazlari niye bu kadar ehlibeytin namazlarina benziyor ?

Kim kime oznemistir , kim kime uymustur.

Namazin kurandaki aciklamasi nedir ?

ne nedir basimdaki fes nedir ? . Senin basindaki nedir ?

namaza giderken nasil giyinilmelidir ? cuppe takmak sartmidir ?

kullah takmak sartmidir ? Elbisinde resim olursa namazin kabul olurmu ?

abdest alirken bogazinida islatsan birsey olurmu ? kuranin bahsettigine gore almazsan kabul olurmu ?

namaz kilarken sekilde yanlislik olursa ne olur ?

Kadinlar neden erkeklerle namaz kilmaz ? sebep nedir ?

Evet arkadaslar bu sorulara cevap bekliyorum gereken yerlerde cevaplariniza gore yanlis gordugum yerleri kanitlarimla curutmeye hazirim .

Hak geldi batil yok oldu , Batil zaten yok olmaya mahkumdu ! Gel ya ilahim biricik rabbim sah Ali .
alibaran

Re: Namazmi Degilmi ?

Mesaj gönderen alibaran »

selamün aleyküm,
kusura bakma ben pek anlayamadım,nedir yanlış olan ilk önce izah edermisin,gerekirse birkaç soru sormak isterim.yanlış anlama gerçekten merak ettiğimden ne diyeceksin!!!!
Ali Baran
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir Efendi

Sordugun sorular cok tuhaf, hani sen ilim sahibiydin ? herseyi biliyordun ? Mektebe ögretmene ihityacin yoktu ? bunlari nasil bilmiyorsun ? aradaki farkliliklari görmiyecek kadar Cahil oldugun gibi imam Ali (as) mada " ilahi Rabbim Ali " diye hitab ediyorsun .Batil bir görüse sahip oldugun simdiden bu sözünden ortaya cikti ! zira Gulatcilik kadar batil bir görüs yoktur degilmi ?

Nesyse ..diger baslikta sorular sormustum o sorlari buraya aktariyorum önce cevapla detaylara sonra girelim Ok mi ?

iste o basit sorular...

Siz Bektasilerde Cami, Namaz anlayisi varmi ?
Varsa Namazinizi hangi ictihada göre kiliyorsunuz ?
Osmanliya bakis aciniz nedir ?

Bu sorulari Kisa ve öz yazarsaniz seviniriz
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alibaran

ya hocam bırakmadın bana, birkaç soru soracaktım.merak ediyorum ne cavap verecek.hemen adamı pişman ettin.
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Pir Efendi

Sordugun sorular cok tuhaf, hani sen ilim sahibiydin ? herseyi biliyordun ? Mektebe ögretmene ihityacin yoktu ? bunlari nasil bilmiyorsun ? aradaki farkliliklari görmiyecek kadar Cahil oldugun gibi imam Ali (as) mada " ilahi Rabbim Ali " diye hitab ediyorsun .Batil bir görüse sahip oldugun simdiden bu sözünden ortaya cikti ! zira Gulatcilik kadar batil bir görüs yoktur degilmi ?

Nesyse ..diger baslikta sorular sormustum o sorlari buraya aktariyorum önce cevapla detaylara sonra girelim Ok mi ?

iste o basit sorular...

Siz Bektasilerde Cami, Namaz anlayisi varmi ?
Varsa Namazinizi hangi ictihada göre kiliyorsunuz ?
Osmanliya bakis aciniz nedir ?

Bu sorulari Kisa ve öz yazarsaniz seviniriz

Ha olmadi Adil olalim dedim ilk soruyu ben sordum , soruma cevap almadanda soru cevap yerine soru aldim ?

Ben ilimim var ama namaz konsuunda herseyi konusmaliyiz batil ne var ne yok aciga ciksin bilmememden degil size asikar olsun diye dir.

Alinin rablik konusunu farkli bir konu namazi konusalim o beni alakadar eder , gerekirse onuda farkli bir baslikta muhabbetlese biliriz.

Lutfen sorularima ilk basta cevap verin baslasin sanki kacamak yapmak istiyorsunuz gibime geldi ???
PIRCAFERI

alibaran yazdı:ya hocam bırakmadın bana, birkaç soru soracaktım.merak ediyorum ne cavap verecek.hemen adamı pişman ettin.
Soruma cevap verin , sonra soru sorun .

onceki soruna cevaben sunu demek istiyorum , hz muhammed zamanindaki namaz bugunki namazmidir bunu tartisiyoruz alibaran .

Cevap verin sonra soru sorun en makbulu !
PIRCAFERI

Ali baran yazina ne oldu ????

Verecek cevap bulamazsiniz elbette sevgili can cunku hak geldi batil yok oldu !

Sizde farkina vardiniz uydurulan seylerin sorularim aydinlik oldu hakkatten dediniz biz bunlari delilsiz kendimiz cikardik !!!!!
alibaran

acele etme sakin ol.....
PIRCAFERI

Sabirliyim cok sukur bekleriz aksma kadar zamanim var.
alibaran

Bismillahirrahmanirrahim

başlıyorum arkadaş cevaplara

“Namaz” sayfasına dön