Alevi Caferi istihadina göre Namaz (Resim)

Dinin ana direği namazdır...
ALIBABA

Re: Alevi Caferi istihadina göre Namaz (Resim)

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Senin midende Yalan dolu inkar dolu ..kimse kimseyi zorlayamaz ! ama Siz Bektasilerde ikrardan döndü diye adama yapmadiginizi birakmiyorsunuz ! Cemevlerinizde Dedenin Babanin önünde Secde etmeyeni, Cebini midesini doldurmayani .önüne Rakilari Sarablari koymayani , Semahla Sazla Egelendirmeyeni , ikrardan döndü diye önce izole ediyor ve onu Alevi olmamakla suclayip yargiliyorsunuz önce Siz kendi Rezilliginizden bahsedinde görelim ..bu kadar arzizlik yüzüslük ancak siz Bektasilerden beklenir ..Sarhoslar Ayyaslar ise bizim Muhatabimiz degildir !

Allah sahidimdir . Ben sizin hatalarinizi soyledigim gibi gidip kendi insanlarimin hatalarinida onlarin yuzune karsi soyluyorum .

Ben hakki konusmak icin varim ben bilirim bizdede vardir .

Eyvallah dogru soze laf yok tur .

Allah eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
Sen dert etme. Dinimiz kusuru olanların kusurlarını gözönüne alacak açıklamaları da yapmıştır. Hasta adam zaten oruç tutmaz durumu yerindeyse fakirlerin karnını doyurur.
Benim bunalimli dunyaminda kusurunu gorecekmi acaba ?????????
Yasam derdi icin didineni deve gibi calisanida kusurunu gorecekmi senin dinin ?
Uzuvları eksik olanlar da ona göre ibadetlerini yerine getirir. Allahın dının de sorluk yok kolalık vardır.
Sanki zorluk cikariyorsunuz gibi arkadas camiye gitsem kullah giymek zorundamiyim ? veya uzerimde resimli elbise olursa camiye girebilirmiyim veya kolye veya yuzugum olursa gidebilirmiyim ?

Mesela caminin ic temizligine o kadar onem veriliyorki ayakkabi bile cikartiliyor ama mumin kendi gonlunun temizligini unutuyor gibi ???????

Şimdi de fıkıh konuşmaya başladık. Daldan dala...
Efendim kusta daldan dala konmuyormu . Siz o dalda biz bu dalda sunlar su dalda , gelin hepimiz bir agacin dalinda olalim diyorum . e yok peki !

Allah eyvallah
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Biz batılın ağacında olmayız. Gelin Kuran ve Ehl-i Beyt as'ın yani hakkın ağacında bir olalım.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

MÜCAHİD yazdı:Bu hadis ve rivayetlerin senin yanında bir değeri var mı?
ALIBABA yazdı: Hepsinin degil. Bilki her hadis kendi toplumunca farkli yorumlanmistir .
Simdi hz muhammedin babasida hz muhammedi kubanlik yapacakti hz ibahim gibi ?
Olay bu son anda vazgecirildi !
Bunun konumuzla alakası nedir?!!
ALIBABA yazdı: Simdi sen kalkiptabir topala diyemezsin namaz kil ? Bir olumcul hastaya diyemezsin oruc tut . Elleri olmayana diyemezsin abdest al .

O zaman bunlar dogustanmi kafir dogdu ? Yoksa allaha iman etmesinlerde kafir olsunlar diyemi oldu yoksa bunlar icin namazdan niyazdan farkli bir yoldahami var kurtulmalari icin ?????????????????????????????????????????????????
Allah eyvallah iste Allah dusunesiniz diye bunlari dusundurttu bana !!!
Namaz ve secde size niye bu kadar ağır geliyor ki?
Bu ayet her halde sizin gibilerin durumunu açıklıyor:
"(Hakka uyma noktasında) Sabır ve na­mazdan yardım alın ve şüphesiz bu, huşû sahibi olanlardan başkasına ağır gelir." Bakara/45)
Evet, topalında namaz kılması gerekir, ayakta duramıyorsa oturarak kılmalıdır..
Mazereti olanlara mazeretlerine uygun kolaylık gösterilmiştir, bir insan hasta olur oruç tutamazsa, iyileştiğinde tutmalıdır ve daha sonra kazasını yerine getirmelidir. Bir adamın eli yoksa artık abdest almak ondan kaldırılmıştır ama yine de namazını kılmalıdır. Bu sakatlar konusunda Ayetullah Hamanei'nin istiftaatına bakabilirsiniz.
http://www.islamkutuphanesi.com/turkcek ... index.html
Yani sen Allah'ın farz kıldığı ve 14 masumun uyguladığı namazı kaldırmaya çalışsan da hiçbir durumda namaz insanın üzerinden kalkmaz.
Namaz kılınmasına niye bu kadar karşı çıkıyorsunuz ki? Şimdi ben namaz kılmazsam bende bir artıklık mı olacak, erenlerden mi olacağım?
Peki eğer namaz bizim dediğimiz şekilde olursa (ki öyledir), o zaman ahirette durumunuz nice olacak?! Bu kadar insanı saptırmanıza nasıl cevap verebileceksiniz?! Bu konuda biraz düşünüp akıl etmek istemez misin?!
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:
ALIBABA yazdı: Hepsinin degil. Bilki her hadis kendi toplumunca farkli yorumlanmistir .
Olay bu son anda vazgecirildi !!
Buda gosteriyorki ne kadarda saygin vede dinde bilgnlik sahibide olsan ayetlerin manalarini tam cozemiye biliyor insan karmasaya yanlisliga ve dinde kendi nefsine uyup asiriya kacip yanlisliklar bidaetler cikarta biliyor .

hz muhammedin babasi olmasina karsin !!!!!

Ama kalp gozu ilen yargiliyan mustesna !!!
"(Hakka uyma noktasında) Sabır ve na­mazdan yardım alın ve şüphesiz bu, huşû sahibi olanlardan başkasına ağır gelir." Bakara/45)
Efendim namazin zor geldigi yok lakin ben yapmam nedenlerim var simdi burda kesinlikle soylemek istemiyorum . Bu tur seyler yazarakta hevesinizi kirmakta istemem o yuzden bos verin !!!

Mazereti olanlara mazeretlerine uygun kolaylık gösterilmiştir, bir insan hasta olur oruç tutamazsa, iyileştiğinde tutmalıdır ve daha sonra kazasını yerine getirmelidir. Bir adamın eli yoksa artık abdest almak ondan kaldırılmıştır ama yine de namazını kılmalıdır. Bu sakatlar konusunda Ayetullah Hamanei'nin istiftaatına bakabilirsiniz.
Ya sen bana soylermisin eger orucunu kendi nefsine gore bilerek bozan bir kisinin yapacagi ceza ne kadardir ? kaza hukmu nedir ?
Yani sen Allah'ın farz kıldığı ve 14 masumun uyguladığı namazı kaldırmaya çalışsan da hiçbir durumda namaz insanın üzerinden kalkmaz.
Namaz kılınmasına niye bu kadar karşı çıkıyorsunuz ki? Şimdi ben namaz kılmazsam bende bir artıklık mı olacak, erenlerden mi olacağım?
Peki eğer namaz bizim dediğimiz şekilde olursa (ki öyledir), o zaman ahirette durumunuz nice olacak?! Bu kadar insanı saptırmanıza nasıl cevap verebileceksiniz?! Bu konuda biraz düşünüp akıl etmek istemez misin?!
Cikis sadece namaz kilmakla bitmiyor ben bicare acizane kulunuz defalarca namaz kilanlara allahin kuranda verdi bir cevabi kac defa hatirlattim ve onlari dini yalanlayanlar olarak hitab ettiginide vurguladim .

Simdi benim namazla sorunum yok namazin icine katilanlarda var sorunum??????????????????????????

Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Cikis sadece namaz kilmakla bitmiyor ben bicare acizane kulunuz defalarca namaz kilanlara allahin kuranda verdi bir cevabi kac defa hatirlattim ve onlari dini yalanlayanlar olarak hitab ettiginide vurguladim .

Simdi benim namazla sorunum yok namazin icine katilanlarda var sorunum??????????????????????????

Allah eyvallah
alçaklıkta zirve yaptın dini yalanlayanlara hitabının namazla ne ilgisi var
namazla sorunun yok belli oluyor)) namaz diye bir sorunun yok zaten
mademki yok o halde namazın içine katılanları bize bırak o biim sorunumuızdur
müslümanların iç işlerinede fazla karışma
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı:
MÜCAHİD yazdı:
Olay bu son anda vazgecirildi !!
ALIBABA yazdı: Buda gosteriyorki ne kadarda saygin vede dinde bilgnlik sahibide olsan ayetlerin manalarini tam cozemiye biliyor insan karmasaya yanlisliga ve dinde kendi nefsine uyup asiriya kacip yanlisliklar bidaetler cikarta biliyor .

hz muhammedin babasi olmasina karsin !!!!!
Ama kalp gozu ilen yargiliyan mustesna !!!
Efendim, bizi ayetlerin tam manasını elbette çözemeyiz, kim böyle bir iddiada bulunabilir ki?! Hz. İbrahim'in oğlunu kesmek istediğini inkar mı ediyorsun?!
Hz. Peygamber'in babasının da oğlunu kurban etmek için yemin ettiği naklediliyor ve daha sonra oğlunun yerine yüz tane deve Kurban kesiliyor ve bu da insanın diyesinin 100 deve olduğu İslam'da kararlaştırılıyor.
Diyelim ki Hz. Peygamber'in babası hata yaptı ee bizim konumuzla alakası nedir bunun? Yani o hata yaptığı için bizde namaz farzdır dediğimiz için bu sözde hata yaptığımıza veya yapabileceğimize mi sözü getirmek istiyorsun?
Aşağılayacağına ve küçümseyeceğine daha açık konuşsan iyi olmaz mı?!
Evet bizler hata yapabiliriz ama Allah ve 14 asum hata yapmazlar, namaz yoktur veya dua anlamınadır diyenler hatata yapıyorlar.
Namazı inkar ve saptırmakta bu kadar ısrar neden?! Biz bildiğimiz gibi namaz kılsak size dokunan bir şey mi oluyor?!!

ALIBABA yazdı: Efendim namazin zor geldigi yok lakin ben yapmam nedenlerim var simdi burda kesinlikle soylemek istemiyorum . Bu tur seyler yazarakta hevesinizi kirmakta istemem o yuzden bos verin !!!

Nedenlerini biz de bilsek biz de yapmasak iyi olmaz mı))
Hevesim kırılmaz, yazsan belki faydalanırız :wink:
Yine de siz bilirsiniz, rezil olmaktansa susmanız bence de daha mantıklı))

ALIBABA yazdı: Ya sen bana soylermisin eger orucunu kendi nefsine gore bilerek bozan bir kisinin yapacagi ceza ne kadardir ? kaza hukmu nedir ?

Cezasını ilmi hal kitaplarında açıklamışlar, konumuz da bu değidir. Sen orucun kendisini kabul etmiyorsun ki cezasını da kabul edesin.
Diyelim ki sen bir anlık sarhoşluğundan dolayı gözünü çıkardın. Şimdi bir anlık için bir ömür boyu kör olarak yaşamak zorunda kalmıyacak mısın? Bir adam heva ve hevesine uyup orucunu yerse o da belirlenen cezasını çekmek zorundadır. Şeriati koyan böyle kanunlar koymuştur eğer aksini iddia ediyorsan delilini sunmalısın.

ALIBABA yazdı: Cikis sadece namaz kilmakla bitmiyor ben bicare acizane kulunuz defalarca namaz kilanlara allahin kuranda verdi bir cevabi kac defa hatirlattim ve onlari dini yalanlayanlar olarak hitab ettiginide vurguladim .

Allah eyvallah

Evet çıkış yolu sadece namaz kılmakla bitmiyor, dinin diğer emirlerini de yerine getirmesi gerekir. Ama bir yerden başlamak gerekir değil mi, inkar etmekle, yarım yamalak yapmakla da olmuyor. Namazın içine katılan şeylerden dolayı mı namaz kılmıyorsunuz? O katılan şeyler nelerdir? Lütfen delilleriyle yaz vaktimizi boşuna alma.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
AleviTurkmen

Mesaj gönderen AleviTurkmen »

Cami muaviye tarafından yapılmış

Sizler neden Alevîleri shii yapmaya çalışıyorsunuz

Alevî öz Ahlibeyt ve Türkmen dır

Sizi Ahlibeytei sevderen bizdik

Ey devşirmele

Zerdustluktan geliyor namaz şekli shii ve Sünni
esselam

Mesaj gönderen esselam »

.
En son esselam tarafından 26 Şub 2019, 13:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
esselam

Mesaj gönderen esselam »

.

“Namaz” sayfasına dön