Alevi Caferi istihadina göre Namaz (Resim)

Dinin ana direği namazdır...
Musa Özateş

Re: Alevi Caferi istihadina göre Namaz (Resim)

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ALIBABA yazdı: Sizde hz alinin resmi bir temsilse , bizdede kirklar masali bir temsildir . Siz kendi temsilciliginiz dindende bizimkisi coptenmi ?
Hz.Alinin gerçekliği var bu nedenle temsili resmi mümkündür kırkların ise gerçekliği yoktur uydurmadır bu kadar büyük farkı idrakmı edemiyorsun etmekmi istemiyorsun

Donmenin secde oldugunu ispatladim ben dostum !

Hz muhammed hz ali donerlerdi . Zaten o emir allahtan geldi . Kabenin etrafinda 7 kez donmeyi kim cikardi saniyorsun biz kucuk donuyoruz ama hz muhammed hz ali buyuk donduler ne diyorsun sen ????

yine yalan söylüyor iftira atıyorsun Allahın laneti bi,le bile hakkı gizleyenlerin çarpıtanların üzerine olsun sende amin dersin duamıza inş

Allahim beni sana donenlerden egle ????????

Insan hic ehli beyti sevene buguz edermi hic ac bak hadisleri Imamlar ne demis ehli beyti sevenlerle sevmeyenlere .

Allahim done done sana gelirim , en sonunda sana donenlerdenim !!
sadece sözlerinle sevdiğini söylüyorsun oysa yalan söylüyorsun gerçekte ise bunca kanıta direnmenden inkarcı olduğun anlaşılıyor yazık!
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı:
MÜCAHİD yazdı:size cevap vermeyi vakit kaybı biliyorum, onun için içimden cevap yazmak gelmiyor, sıpa eşşekten bahsedene ne anlatsak boştur, adam gibi sorsaydınız belki cevap verirdim
ama diğerleri için bir cümle yazayım, ayakta, yürüyerek veya binek üzerinde namaz kılmak, şartlara göredir, zor durumda kalanlar kolaylık olsun diye mümkün olduğu şekliyle namazlarını kılmalıdırlar.
Mesela savaş zamanlarında veya diğer zor durumlarında, zaruret anlarında böyle yapılabilir ama her zaman böyle yapılmaz, yapılırsa namazları batıl olur. Sünnet namazlarında da yine kolaylık vardır.
Bunları anlamayan veya daha doğrusu alamak istemeyen garazlı insanlara ne anlatabilirzi ki.
Adam sünnet olan zikir ve dualara bile kafayı takmış, yok efendim böyle olmazmış!!
Sen kim oluyorsun ki böyle olmazmış diyebiliyorsun?! Zikir ve dualardan niye bu kadar rahatsız oldunuz ki. Eğer o zikirleri söyleseydiniz bu duruma düşmezdiniz, dinden uzaklaşmazdınız. Eleştirdiğin zikirler insanın imanını takviye ediyor, bunu dahi anlayamıyorsunuz. Yazıklar olsun.
Size kim dedi bütün zikirleri söyleyeceksin söylemesen bilmem ne olacaksın. Vaktin olursa söyler ve sevap kazanırsın, imanını takviye edersin söylemesen de günah işlemezsin ama sevap da azanmazsın. Dua ve zikirleri eleştiren ilk şahısla karşılaşıyorum.
Allah akıl fikir versin.
Ne alaka devamli yapamazlar yaparlarsa batil olurmus bunu neye dayanarak soyluyorsun kuran boyle birseyi batil yapmamisken sen nasil bunu devamli yaparlarsa batil olur diyorsunki herhangibir sinir koymamis kuran .

Arti bakiniz demekki isinize geldimi farkli pozisyonlarda allahi anabiliyorsunuz ve bu bildigimiz namaz sekli ile degil .
Ayete dikkat ederseniz cevabınız ayet vermiştir:
Allah Kuran'da buyuruyor ki:
"Eğer korkarsanız, yaya veya binekte iken kılın. Güvenliğe girdiğinizde ise, yine Allah'ı, bilmediğiniz şeyleri size öğrettiği gibi zikredin."(Bakara: 239)

Bu ayet açıkça, düşmandan korktuğunuz zaman böyle kılın diyor ama güvenliğe girdiğinizde yani artık düşman tarafından bir tehlike olmadığında Allah'ın öğrettiği gibi kılın diye vurgu yapıyor.
Bunu anlamak çok mu zordur? Tehlike anlarında öyle kılabilmek için müsade etmiştir ama tehlike olmadığı zaman normal bir şekilde kılmak gerekir.
Uçak ve trende olduğumuzda da vakit dar olursa yani kılmadığımız takdirde namaz kazaya kalacaksa hareket halinde kılmalıyız, ama her zaman hareket halinde de farzları kılabiliriz diyemeyiz. Çünkü zaruret anları için ve kolaylık olsun savaş ve zor anlarda böyle kılmaya müsade edilmiştir.

Diğer bir ayette de şöyle buyurmaktadır:
"Namazı bitirdiğinizde; Allah'ı ayakta iken, otururken, yan yatarken de anın. Emniyete kavuştuğunuzda, namazı (dosdoğru) kılın. Namaz şüphesiz, iman edenlere belirli vakitlerde farz kılınmıştır." (Nisa:103)

Bu ayette, namazı bitirdiğinizde, Allah'ı ayakta, otururken, yan yatarken anın buyuruyor. Ama hiçbir mazeret olmadan oturarak veya yatarak namaz kılabilirsiniz demiyor. Namazı bitirdikten sonra oturarak, yatarak zikirle meşgul olabilirsiniz diyor. Devamında çok açık bir şekilde buyuruyor ki:
"Emniyete kavuştuğunuzda, namazı (dosdoğru) kılın." Yani artık oturarak, uzanarak namaz kılamazsınız.
Binekte iken veya oturarak veya uzanarak kılmak mazeretleri olanlar içindir. Bir hasta namazını ayakta kılamıyorsa oturarak kılacaktır, oturarak kılamıyorsa yatarak kılacaktır yani hiçbir şekilde namazını terk edemez, buna asla izin verilmemiştir.
Gerçekten bu kadar basit olan meseleleri anlayamıyor musunuz, yoksa anlıyorsunuz da (ki ben böyle düşünüyorum) işinize mi gelmiyor?!
Allah yardımcınız olsun.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı: Gerçekten bu kadar basit olan meseleleri anlayamıyor musunuz, yoksa anlıyorsunuz da (ki ben böyle düşünüyorum) işinize mi gelmiyor?!
Allah yardımcınız olsun.
Peki bana

NAMAZ , SECDE , IBADET ,ZIKIR . BUNLARIN ANLAMLARINI ACIKLARMISINIZ ?

Mesela secde ile namaz arasindaki fark nedir ? Mesela secde ile ibadet arasinda fark nedir nasil oluyor ???

Zikir ile ibadet arasindaki fark nedir ? nasil oluyor ?

Allah Allah eyvallah
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Dostum konuyu saptırmayın, konu hakkında açıklamalarıma ikna oldunuz mu? Eğer olmadıysanız o zaman konu hakkında yazın, ben de yine gerekli açıklamalarda bulunayım.
Konudan konuya atlamanız, sizin bir şeyi öğrenmek istemediğinizi, tam aksine kafaları karıştırmanızı ve vaktimizi çalmanızı gösteriyor.
sorunuza bakın "Secde ile namaz arasında ne fark var?!!" Secde namazın bir cüzidir, onunla onun arasında ne fark var diye bir soru doğru olmaz. Neyse bu konuya girmek istemiyorum, önceki konu hakkında bir şey yazacaksan yaz aksi takdirde vaktimizi alma.
Sahi sen vedalaşıp gitmiştin: ))
Bektaşileri senin gibilerle daha iyi tanımış oluyorum. elhamdulillah, ela kulli hal.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:Dostum konuyu saptırmayın, konu hakkında açıklamalarıma ikna oldunuz mu? Eğer olmadıysanız o zaman konu hakkında yazın, ben de yine gerekli açıklamalarda bulunayım.
Konudan konuya atlamanız, sizin bir şeyi öğrenmek istemediğinizi, tam aksine kafaları karıştırmanızı ve vaktimizi çalmanızı gösteriyor.
sorunuza bakın "Secde ile namaz arasında ne fark var?!!" Secde namazın bir cüzidir, onunla onun arasında ne fark var diye bir soru doğru olmaz. Neyse bu konuya girmek istemiyorum, önceki konu hakkında bir şey yazacaksan yaz aksi takdirde vaktimizi alma.
Bektaşileri senin gibilerle daha iyi tanımış oluyorum. elhamdulillah, ela kulli hal.

Ben ayni konu uzerindeyim verecegin cevaplarla birsey ispatlamak istiyorumda ondan .

Namaz , secde , ibadet ,zikir bunlar kuranda bolca gecen seyler ????

Bena cevap ver sizi hidayete hayra barisa meyliyecegim .

Allah Allah eyvallah dilimizden o yuce eksik olmasin insallah .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:

.
Külliyen yalan
onca cevap verildi bir milim kıpırdamadı
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:

.
Külliyen yalan

Namaz , secde , ibadet ,zikir bunlarin anlami hakkinda tartistigimizi sanmiyorum !!!!

Cekinmeyin , korkmayin , farkli seylerle karsilasacaksiniz diye korkuyorsunuz .

Benim sizi dinden dondurdugumu idda ediyorsunuz .

Eger ben Seytan rolu oynuyorsam burda o zaman burda allahtan bir sinav vardir yada bir hidayetciysemde Allahtan bir hayir vardir .

Simdi yazin korkmayin !!!

Muhabbetin demine eyvallah .

Allah Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:

.
Külliyen yalan

Namaz , secde , ibadet ,zikir bunlarin anlami hakkinda tartistigimizi sanmiyorum !!!!

Cekinmeyin , korkmayin , farkli seylerle karsilasacaksiniz diye korkuyorsunuz .

Benim sizi dinden dondurdugumu idda ediyorsunuz .

Eger ben Seytan rolu oynuyorsam burda o zaman burda allahtan bir sinav vardir yada bir hidayetciysemde Allahtan bir hayir vardir .

Simdi yazin korkmayin !!!

Muhabbetin demine eyvallah .

Allah Allah eyvallah
tabiki sende sınavlarımızdan birisin
Allah seninle aynı zamanda bizim sabrımızı da test ediyor bağışıklığımızın güçlenmesine vesilede oluyorsun
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı:
MÜCAHİD yazdı:Dostum konuyu saptırmayın, konu hakkında açıklamalarıma ikna oldunuz mu? Eğer olmadıysanız o zaman konu hakkında yazın, ben de yine gerekli açıklamalarda bulunayım.
Ben ayni konu uzerindeyim verecegin cevaplarla birsey ispatlamak istiyorumda ondan .
Namaz , secde , ibadet ,zikir bunlar kuranda bolca gecen seyler ????
Allah Allah eyvallah dilimizden o yuce eksik olmasin insallah .
Namaz: İslamiyetce, günün belli zamanlarında gerçekleştirilmesi emredilen, kıyam rüku, sücut, kuut gibi hareketler ve ayetler okunarak gerçekleştirilen ibadet.

Secde: Namaz kılarken, rükudan sonra alnın yere konulması.

İbadet: Allah'a karşı kulluk vazifesini yerine getirme, tapınma, kulluk.

Zikir: Allah'ı kalp veya dille anma. Belli duları belli zamanlarda, belli sayı ve şekilde okuma.

Başka emrin var mı?!
Buyur şimdi bakalım ne diyeceksin? Bizi bu işlerle meşgul mu edeceksin yoksa imana gelip Allah için birkaç rekat namaz mı kılacaksın.
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:
Namaz: İslamiyetce, günün belli zamanlarında gerçekleştirilmesi emredilen, kıyam rüku, sücut, kuut gibi hareketler ve ayetler okunarak gerçekleştirilen ibadet.

Secde: Namaz kılarken, rükudan sonra alnın yere konulması.

İbadet: Allah'a karşı kulluk vazifesini yerine getirme, tapınma, kulluk.

Zikir: Allah'ı kalp veya dille anma. Belli duları belli zamanlarda, belli sayı ve şekilde okuma.

Başka emrin var mı?!
Buyur şimdi bakalım ne diyeceksin? Bizi bu işlerle meşgul mu edeceksin yoksa imana gelip Allah için birkaç rekat namaz mı kılacaksın.
Dostum mucahid Allah Allah eyvallah sende olmasan sorduguma tam cevap veren yok 40 bin kere masallah . Bakin 40 var orda !

Simdi efendim senin verdigin demece gore secde etmek namazin icinde degilmi !!!!!

Simdik sizin degisinize gore secde allahtan baskasina yapilmazmis degilmi ?

100 - Anasıyla babasını yüksek bir taht üzerine oturttu ve hepsi birden Yusuf için secdeye kapandılar.

Allah ademede secde edin demisti .

Insallah benim anlatmak istedigim seyi anlamissindir yoksa halimiz nicedir ?????????????????????

Allah Allah eyvallah

“Namaz” sayfasına dön