Reenkarnasyon olayı

Ölümden sonra tekrar dirilip, adaletin tecelli edilişi...
Mekzun

Re: Reenkarnasyon olayı

Mesaj gönderen Mekzun »

araf yazdı:hem alevisin hemde atatürkçüsün ha :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD bu beni gerçekten güldürdü
Ben Atatürkçü olduğumu söylemedim ama ülkesine yaptığı hizmetleri de inkâr edemeyiz. Bu vatan onun önderliğinde düşman işgalinden kurtuldu.

Bizim gözümüzde Atatürk sadece zeki, ileri görüşlü bir komutan ve iyi bir devlet adamıdır.
Ayrıca Atatürk konusunun ilgili konuyla alakası yoktur. Konu dışına çıkmamanızı rica ediyorum.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

Uzun zamandan beri bu foruma girmemiştim ama şunu söylemek isterim forumun kalitesi tamamen bitmiş. bu sözlerim yönetime...

araf ve hüseyni kardeşlere Munazara adabı vardır hani o sizde olmayan. gelin ilmi tartışma yapalım. ben size bir hadis verdim bana bu hadisin bir cevabını verin. bu hadisi ortaya koyalım tartışalım. devamını da getirtiriz. madem derdiniz yeniden doğuşu tartışmak. ama benim bu saçmalıklarına ayıracak zamanım yok. adam gibi yazın cevap yazalım size..

Muhammed bin Nusayriye gelince o benim On iki İmamlardan sonraki dini alimlerimden biridir. beğensenizde beğenmesenizde saygı gösterin saygı göresiniz.
Kim bu ulema ya Onlar kim hangi şeytani ulema bunlar
bu şeytani dediğin ülema:ayetullah hasan şirazi 1972 suriye ye yaptığı geziden sonra bu fetvayı verdi: “Birincisi, Aleviler bütün inananların şahı olan Ali bin Ebu Talib’in Şii taraftarlarıdır. İkincisi, Alevi ve Şii aynı Caferi ve İmamiye gibi eş anlamlı kelimelerdir ve her Şii itikadî olarak Alevidir ve her Alevi mezhebî olarak Şii’dir.

lübnanın büyük şii alimlerinden Musa el-Sadr neden bizlerin şii olduğunu söylemiştir.

ticani "fesiru fil ard venzuru" kitabında 89. sayfada suriye gezisini anlatırken bizlerden övgüyle bahsetmiş ve sizin iddia ettiğiniz iftiraları dile getiren bir şiiyi çok kötü bir şekilde tenkid edip ben bu insanlarla konuştum inançlarını gördüm bu dediğiniz onlarda yoktur. demiştir.

şimdi sen ve senin zihniyetin neye dayanarak adına Nusayri dediğiniz biz arap aLevilerinin inancına karşı saygısızlık yapmaktasınız. Iraktaki şii ülemaya git bakalım surye ve hatay da yaşayan aleviler hakkında ki görüşlerini dinle. Allah aşkına sen velayeti fakih misinz??? kimin şeytani kimin rahmani olduğuna senmi karar veriyorsun??? tevbe estağfurullah.....

cin saçmalıklarına gelince biraz aklınızı kullanın. gelin size isim verdim hataya bu adamı bulun görüşün sizi götürsün konuşun bu vakalarla...
En son aleviyyun tarafından 11 Eki 2012, 21:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
aleviyyun alevi bilgi kaynağı
aleviyyun

gelelim bu mescid konusuna bu anlattığım olay 80 darbesinden sonra yaşanmıştır. ne yazık ki o dönemdeki olaylardan bu bölge halkı çok sıkıntılar yaşamıştır osmanlıdan kalan bir korkuda vardı. kısaca dışarıdan atıp tutmak kolay siz bu toplumun neler yaşadığını bilmeden yaşamadan bilemezsiniz. o dönemde zaten baskı altında bir toplum vardı sessini çıkaracak cesareti yoktu ezilmişti. aydınları hapislere düşmüştü. düne kadar değil vakıf dernek kurmaktan bile çekiniyorlardı.

vakıf olayına gelince hayır o kadar bilinçli değillerdi. şimdi biraz daha dikkatli olarak yapılıyor bu çalışmalar. ama hala alevilerin ücret karşılığı olmadan fahri imamlık yaptığı bazı camilerimiz var diyanet bu camilere imam atamış. o kişi ise evinde yatıyor ve maaşını alıyor. ama kağıt üzerinde o caminin imamıdır. sıkıntı hatayda durum diğer şehirlerden farklı..
biz kendimize göre yöntemi bulduk mescitler ibadetlerimiz orada yapıyoruz.... evimizde yapıyoruz...
aleviyyun

Hasan Akça yazdı:
aleviyyun yazdı:

antakya merkez alevilerin kalesidir. aleviler bir cami yaptı ve camide m.m isimli alevi din adamını gönüllü imamlık yapmaya başladı. bu hocaya tebligat geldi bir kaç ay sonra sen bu imamlığı bırak oraya biz birini atadık. hocamız yine bırakmadı ama bir cuma oraya gitti ön sırada polisler safa durmuş ve bizim hocamızı sokmadılar imamlığıda diyanetin atadığı sünni imam teslim aldı... .
keşke bunu kamuoyuna duyursaydınız yardım isteseydiniz direnseydiniz yada mücadelenizi sonuna kadar devam ettirseydiniz diyanete cami teslim etmek kerbela çocuklarına hiç yakışmamış bunu özeleştiri olarak kabul edin birdaha cami nasıl kuracaksınız? cami şartmı diyerekte bu konu geçiştirilemez direnseydiniz ne olurdu sanki?

olayın yaşandığı dönem eski kardeşim artı şiilerle o kadar iyi ilişkilerimiz yoktu bizim toplumun şii kesime bakışı bazı kişiler yüzünden de o kadar iyi değil. ilişkilerimiz kopuk doğal olarakta kimden yardım isteyeceksin?
arap Alevi toplumu çok büyük sıkıntıların içerisinden gelmiş bir toplum yüz yıllık değil yavuz dan cumhuriyet dönemine kadar baskı katliam zulum içerisinde yaşamış bir toplum hemencecik kendine gelemez. hala sıkıntılar çekiyoruz halkı yeteri kadar eğitimli değil bilgisiz. aleviliği doğru dürüst bilmiyor bunların hepsi geçmişteki baskıların sonucudur.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

aleviyyun

REALKARNASYON İDDAN İFLAZ ETMİŞTİR.

selefi atına binip,zülfikarı kullanamazsın...

Kuran,ayetlerini kafana göre tefsir edip,güya iddanı destekliyorsun.

14 masumdan bir delilin olmadıgı halde,30 sayfadır,DEMOGOJİ yapıp burda bizlerle alay ediyosun..

hani o çocuklar,yeni bedenle tekrar dünyaya gelen ler?yok demi...yoksa burda ne sayıp döküyosun..

hiç düşünmedinmi,bir gün bu boş lafları agzıma tıkarlar diye....

gelelim konuşma adabına....

ne akli ne nakli delillerin var...sana hadis ver diyenlere delil sunamıyosun..sunamayınca,karşındaki insanlar ,senin zaman kaybı oldugunu anlayıp,üslüplarımızı sertleştirmek zorunda kalıyoruz...

hadi hadis lelerle görüşünü destekleyemiyosun,hadi ,görüşüne zıt hadislerde uydurma,öyleyse,örneklerin nerde,bari görsel olarak ısbatla..

sen yine aynı pişkinlikle,bizlerle alay etmeye devam et,buralardayım,yine sana yazarım...
araf

Mesaj gönderen araf »

Mekzun yazdı:
araf yazdı:hem alevisin hemde atatürkçüsün ha :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD bu beni gerçekten güldürdü
Ben Atatürkçü olduğumu söylemedim ama ülkesine yaptığı hizmetleri de inkâr edemeyiz. Bu vatan onun önderliğinde düşman işgalinden kurtuldu.

Bizim gözümüzde Atatürk sadece zeki, ileri görüşlü bir komutan ve iyi bir devlet adamıdır.
Ayrıca Atatürk konusunun ilgili konuyla alakası yoktur. Konu dışına çıkmamanızı rica ediyorum.

Konuyla çooooooooooooooooook alakası var. Atatürk zeki ileri görüşlü hizmet yaptı diyene kadar Rabbim yüce Rabbim Alim Rabbim Hakim desen alevi olduğunu anlayacaktım. Adam islamı yok etti hizmet etti oldu. Senin gibi bir zihniyetten ehlibeyt hakkında ders alamam. Hele savunduğunuz fenike inançlarını ehlibeyte hiç bir şekilde mal ettirmem. Nusayri inancı bu. Yeniden doğuş yeniden geliş tenasüh karma hepsi aynı.
araf

Mesaj gönderen araf »

aleviyyun yazdı:Uzun zamandan beri bu foruma girmemiştim ama şunu söylemek isterim forumun kalitesi tamamen bitmiş. bu sözlerim yönetime...

araf ve hüseyni kardeşlere Munazara adabı vardır hani o sizde olmayan. gelin ilmi tartışma yapalım. ben size bir hadis verdim bana bu hadisin bir cevabını verin. bu hadisi ortaya koyalım tartışalım. devamını da getirtiriz. madem derdiniz yeniden doğuşu tartışmak. ama benim bu saçmalıklarına ayıracak zamanım yok. adam gibi yazın cevap yazalım size..

Muhammed bin Nusayriye gelince o benim On iki İmamlardan sonraki dini alimlerimden biridir. beğensenizde beğenmesenizde saygı gösterin saygı göresiniz.
Kim bu ulema ya Onlar kim hangi şeytani ulema bunlar
bu şeytani dediğin ülema:ayetullah hasan şirazi 1972 suriye ye yaptığı geziden sonra bu fetvayı verdi: “Birincisi, Aleviler bütün inananların şahı olan Ali bin Ebu Talib’in Şii taraftarlarıdır. İkincisi, Alevi ve Şii aynı Caferi ve İmamiye gibi eş anlamlı kelimelerdir ve her Şii itikadî olarak Alevidir ve her Alevi mezhebî olarak Şii’dir.

lübnanın büyük şii alimlerinden Musa el-Sadr neden bizlerin şii olduğunu söylemiştir.

ticani "fesiru fil ard venzuru" kitabında 89. sayfada suriye gezisini anlatırken bizlerden övgüyle bahsetmiş ve sizin iddia ettiğiniz iftiraları dile getiren bir şiiyi çok kötü bir şekilde tenkid edip ben bu insanlarla konuştum inançlarını gördüm bu dediğiniz onlarda yoktur. demiştir.

şimdi sen ve senin zihniyetin neye dayanarak adına Nusayri dediğiniz biz arap aLevilerinin inancına karşı saygısızlık yapmaktasınız. Iraktaki şii ülemaya git bakalım surye ve hatay da yaşayan aleviler hakkında ki görüşlerini dinle. Allah aşkına sen velayeti fakih misinz??? kimin şeytani kimin rahmani olduğuna senmi karar veriyorsun??? tevbe estağfurullah.....

cin saçmalıklarına gelince biraz aklınızı kullanın. gelin size isim verdim hataya bu adamı bulun görüşün sizi götürsün konuşun bu vakalarla...

O dediğin ayetullahlar kurdu ele geçirmek için koyunu ortaya koymuşlar. Size hoşgörülü yaklaşarak şii olmanızı ümit etmektedirler. Bektaşilerede siz şiisiniz denilmektedir. Bu yolla kalpleri şiiliğe ısınmakta ve şii olmaktalar.
araf

Mesaj gönderen araf »

aleviyyun yazdı:
Hüseyni yazdı:aleviyyun

senin tek işin var,DEMEGOJİ yapmak...

üstü örtülü,Kuran bana yeter diyenlerdensin.

Aleviyim deyip,14 masumdan bir tek Hadis getiremiyosun,sonrada mantık yürütüyosun.

içi boş bir kavramı doldurmak için çırpınıp duruyosun...

yok efendim,hatayda,çocuklar yeniden dünyaya gelip,yeni bedenle yaşayıp,eski ailelerini hatırlıyormuş...

HODRİ MEYDAN

İYİ OKU

Hataya gelip,o çocukları görmek istiyorum...

bana özelden adres ve tarih ver o gün oraya gelip,örneklerini gözümle görecem...
:) ya çocukmusun sen?
seni tutan mı var? avrupadan araştırmacılar geliyor soruyor arıyor konuşuyor. sen ise herşeyi rahat bir şekilde hiç emek vermeden almak istiyorsun...
hataya gel Cevdet Rendeyi sor. araştırmacı ve bu konuda bir sürü vakayla bire bir konuşmuşluğu vardır. birincisi ben saha çalışması yapmıyorum. ikincisi senin samimiyetini inanmıyorum. üçüncüsü ben gerçek kimliği verecek olsaydım burada rumuz yerine direk adımı yazardım.

14 masumdan hadis istiyorsun peki sana bir hadis:
ali imran suresi 185. yetin tefisiri
imam Muhammed el-bakır (a) şöyle buyurmuştur: “her kim öldürülürse ölümü tatmış olmaz. Ölümü tatmak üzere Mutlaka geri dönecektir.” bu hadisi Tefsir el-safi al-imran suresi 185. aytin tefsiri, c.1 s.405. tefsirul ‘ayaşi c.1 s.160. Tefsir’ül Burhân C.1, S.329; Tefsir’ül Ayyâşi C.1, S.210; Tefsir’us Sâfi C.1, S.405 Mektebet’üs Sadr Tahran 2. Bas.)

şimdi bu nasıl bir cevap vereceğini merak ediyorum
Sen bu hadisimi delil olarak sunuyorsun. Anlaşılan islam medreselerinde hadis ilmi görmüş bir hadis alimisinki bu hadisten reenkarnasyona ulaşmışsın. Kendini daha fazla rezil etme...
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

araf yazdı: Adam islamı yok etti hizmet etti oldu.
:lol: :lol: :lol: Vallahi hiç güleceğim yoktu.

Ben, İslam'ı Emevilerin yok ettiğini zannediyordum. Kusura bakma yanlış biliyormuşum. Ya insan bu kadar cahil olamaz ya... İslam tarihi hakkında bilgi sahibi olmadığın apaçık ortada...

İslam'ı tekrar canlandıran kim peki? Ben sana söyleyim.İslam'ı tekrar canlandıran Seyyid üş-şüheda İmam Hz. Hüseyin (a.s) olmuştur. İslam dininin tekrar canlanması için Kerbela'da kendi canını feda etmiştir.

Benim bahsettiğim hizmeti ise vatanı düşman işgalinden kurtarmak için yaptığı kurtuluş mücadelesidir. Kurtuluş savaşı sonrası yaptığı devrimler değil...
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
araf

Mesaj gönderen araf »

Mekzun yazdı:
araf yazdı: Adam islamı yok etti hizmet etti oldu.
:lol: :lol: :lol: Vallahi hiç güleceğim yoktu.

Ben, İslam'ı Emevilerin yok ettiğini zannediyordum. Kusura bakma yanlış biliyormuşum. Ya insan bu kadar cahil olamaz ya... İslam tarihi hakkında bilgi sahibi olmadığın apaçık ortada...

İslam'ı tekrar canlandıran kim peki? Ben sana söyleyim.İslam'ı tekrar canlandıran Seyyid üş-şüheda İmam Hz. Hüseyin (a.s) olmuştur. İslam dininin tekrar canlanması için Kerbela'da kendi canını feda etmiştir.

Benim bahsettiğim hizmeti ise vatanı düşman işgalinden kurtarmak için yaptığı kurtuluş mücadelesidir. Kurtuluş savaşı sonrası yaptığı devrimler değil...

eveeet öyledir kesin. deccaliyet sistemi siyonizm herşeyi yüzlerce yıl önceden çizdi merak etme....

“Ahiret (Mead) İnancı” sayfasına dön