Reenkarnasyon olayı

Ölümden sonra tekrar dirilip, adaletin tecelli edilişi...
araf

Re: Reenkarnasyon olayı

Mesaj gönderen araf »

ya benimde dünya kadar nusayri arkadaşım var. Ya onlar yalancı yada burda yalan dönüyor
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

araf yazdı:Alevinin arabı kürdü türkü farsisimi olurmuş ? Alevi Hz Alinin yolundan giden demektir. Yani Hz Muhammedin ve 12 imamın yolundan giden demektir. Bu yol bellidir. Adıda ehlibeyt mektebidir. Bu mektebin içindeki inanışlar ortadadır. Bu mektebin fıkıhı dışındaki insanlar isterlerse binlerce yıl biz aliciyiz biz aleviyiz deseler boşunadır. Çünkü yol ortada. Kitabul mecmu nusayrilerin kutsal kitabı değil mi ? değil dersen siz nusayri değilsinizdir. O kitabda nusayriliğin inancı sureler şeklinde açıklanmıştır.
Araf,
Lütfen haddinizi biliniz. Bize hakaret ediyorsunuz.
Ben ve Aleviyyun kardeşim Arap Aleviyiz, sizin deyiminizle Nusayriyiz. Bizde (Arap Alevilerinde) Kitabul mecmu diye bir kitap yoktur ve Alevileri kötülemek için uydurulmuş bir kitaptır. Bizim bir tek kutsal kitabımız var o da Kuran-ı Kerim'dir. Bu forumda "Arap Alevileri" başlığıyla konu açıp inancımızı anlattık ve defalarca Şia olduğumuzu söyledik. Arap Alevileri mezhep olarak Caferidir. Biz din ve velayet kardeşiyiz. Bazı önemsiz konularda tartışmamız gayet doğaldır ve bu bizi Şia olmaktan da çıkarmaz.

Neden Arap Alevi dediğimize gelince, etnik köken olarak Arap ve kendine sözde Alevi diyen Bektaşilerden farklı olduğumuz içindir.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

araf yazdı:ya benimde dünya kadar nusayri arkadaşım var. Ya onlar yalancı yada burda yalan dönüyor
Kusura bakma ama senin arkadaş dediğin kişiler yalancıymış... bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

araf yazdı:aleviyyun kardeş alevicanlar sitesinde şu yazı sana mı ait : "Bizler Alevi müslümanlar (Nusayriler - Arap Alevileri) olarak; öncelikle önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamaktan son derece mutlu olan kendini bu ülkenin asli unsuru olarak gören vatan sevgisini ve ülkenin bölünmez bütünlüğü ilkesini gerektiğinde canı pahasına da olsa yaşayan savunan insanlarız.

İnanç olarakta; Kur'an-ı Kerim Sünnet-i Nebevi ve Ehlibeyt üçgeninde İslam'a imanla bağlıyız. Bunlara aykırılık teşkil eden tanımlamaları inancımıza değerlerimize müdahale ve saygısızlık olarak görüyor bu tür yaklaşımlardan nemalanmayı düşünenleri de Esefle kınadığımızı ilan ediyoruz."
Bu yazı Aleviyyun kardeşime değil, bana ait. Sadece Aleviyyun kardeşimin rumuzunu kullandım. :lol:

Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Mekzun

aleviyyun gibi,realkarnasyona inanıyorsan,teklifim sanada geçerlidir......gelip,o çocuk örneklerini görmek istiyorum....
araf

Mesaj gönderen araf »

arap aleviyisiyiz demeyin o zaman kardeş. Nusayriyizde demeyin. İsnai aşeriyedeniz yada caferiyiz yada imamiyedeniz yada ehlibeytteniz diyin. Ben bir müslüman olarak ne türk alevisiyim derim nede kürt alevisi. caferiyim deyince kimse yanlış anlamaz. ikincisi hakaret etmiyoruz. nusayrilik inancını imamiyenin içine sokulmaması için savaşıyoruz.
araf

Mesaj gönderen araf »

Mekzun yazdı:
araf yazdı:aleviyyun kardeş alevicanlar sitesinde şu yazı sana mı ait : "Bizler Alevi müslümanlar (Nusayriler - Arap Alevileri) olarak; öncelikle önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamaktan son derece mutlu olan kendini bu ülkenin asli unsuru olarak gören vatan sevgisini ve ülkenin bölünmez bütünlüğü ilkesini gerektiğinde canı pahasına da olsa yaşayan savunan insanlarız.

İnanç olarakta; Kur'an-ı Kerim Sünnet-i Nebevi ve Ehlibeyt üçgeninde İslam'a imanla bağlıyız. Bunlara aykırılık teşkil eden tanımlamaları inancımıza değerlerimize müdahale ve saygısızlık olarak görüyor bu tür yaklaşımlardan nemalanmayı düşünenleri de Esefle kınadığımızı ilan ediyoruz."
Bu yazı Aleviyyun kardeşime değil, bana ait. Sadece Aleviyyun kardeşimin rumuzunu kullandım. :lol:

Bu ne biçim iş :D bende güleyim :D şu ayeti sana hediye ediyorum okuda feyizlen
MAİDE 44. Biz, içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat’ı indirdik. Kendilerini (Allah’a) vermiş peygamberler onunla yahudilere hükmederlerdi. Allah’ın Kitab’ını korumaları kendilerinden istendiği için Rablerine teslim olmuş zâhidler ve bilginler de (onunla hükmederlerdi). Hepsi ona (hak olduğuna) şahitlerdi. Şu halde (Ey yahudiler ve hakimler!) İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Ayetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah’ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

araf yazdı:Alevinin arabı kürdü türkü farsisimi olurmuş ? Alevi Hz Alinin yolundan giden demektir. Yani Hz Muhammedin ve 12 imamın yolundan giden demektir. Bu yol bellidir. Adıda ehlibeyt mektebidir. Bu mektebin içindeki inanışlar ortadadır. Bu mektebin fıkıhı dışındaki insanlar isterlerse binlerce yıl biz aliciyiz biz aleviyiz deseler boşunadır. Çünkü yol ortada. Kitabul mecmu nusayrilerin kutsal kitabı değil mi ? değil dersen siz nusayri değilsinizdir. O kitabda nusayriliğin inancı sureler şeklinde açıklanmıştır. nusayriliğe yada inancınıza lafım yok ama ehlibeyt mektebinde olmayan şeyleri oldurmaya çalışmak cahilliktir. Ayrıca yeniden doğuştan kastınız ne konu başlığı reenkarnasyon olayı ?
Arap Alevileri ile ilgili hiçbirşey bilmediğiniz bu yazınızdan belli oluyor. Alevi isminin kökü Peygambere dayanır şia ile alevi ismi bir dönem ortak kullanıldı hatta özellikle ehlibeyt soyundan gelenlere alevi denildi. Mektebin adı ehli beyttir. evet ama ehli beyt mektebi sadece şii fıkhı ve görüşüne göre değildir. Arap Alevilerinin de az da olsa bir kaç konuda şiadan farklı bir inancı vardır ve bu farklar bu sitede tartışıldı konuşuldu.

kitabul mecmu nedir? kim yazmıştır? neden hiçbir Arap Alevi din adamında bu kitap yoktur??? ya bir şeyi iddia ediyorsunuz iddianızın kaynağını nereden çıktığını hiç araştırdınız mı? kitabul mecmu diye verdiğiniz kitabın ortaya atan süleyman uzeni diye bir sapıktır. yaptığı sapıklıklar ifşa olunca toplum tarafından dışlanmış ve afaroz edilmiştir. lübnandaki hiristiyan misyonerler ona bu kitabı yazdırdılar hatta kendileri yazdı o altına imza attı. sizde gelip bu adamın yazdığı kitabul mecmu diye iddia ettiği o yazılanları bize isnad ediyorsunuz. daha siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz.

ehlibeyt mektebi sizin tekelinizde değil. sizin nasıl ki inandığınız kaynaklarınız varsa bizimde inandığımız kaynaklarımız vardır.

nusayri ismi nereden gelmiştir? kim verdi bu ismi? sen bana neden ısrarla bu isimle hitap ediyorsun?

bilip bilmeden konuşmayı neden bu kadar çok sever insanlar???

ben burada yeniden doğuştan bahsediyorum bir sorun varsa konu başlığını bu şekilde açanla tartı istersen...
aleviyyun alevi bilgi kaynağı
aleviyyun

hayır bana ait değil...
aleviyyun

Hüseyni yazdı:aleviyyun

senin tek işin var,DEMEGOJİ yapmak...

üstü örtülü,Kuran bana yeter diyenlerdensin.

Aleviyim deyip,14 masumdan bir tek Hadis getiremiyosun,sonrada mantık yürütüyosun.

içi boş bir kavramı doldurmak için çırpınıp duruyosun...

yok efendim,hatayda,çocuklar yeniden dünyaya gelip,yeni bedenle yaşayıp,eski ailelerini hatırlıyormuş...

HODRİ MEYDAN

İYİ OKU

Hataya gelip,o çocukları görmek istiyorum...

bana özelden adres ve tarih ver o gün oraya gelip,örneklerini gözümle görecem...
:) ya çocukmusun sen?
seni tutan mı var? avrupadan araştırmacılar geliyor soruyor arıyor konuşuyor. sen ise herşeyi rahat bir şekilde hiç emek vermeden almak istiyorsun...
hataya gel Cevdet Rendeyi sor. araştırmacı ve bu konuda bir sürü vakayla bire bir konuşmuşluğu vardır. birincisi ben saha çalışması yapmıyorum. ikincisi senin samimiyetini inanmıyorum. üçüncüsü ben gerçek kimliği verecek olsaydım burada rumuz yerine direk adımı yazardım.

14 masumdan hadis istiyorsun peki sana bir hadis:
ali imran suresi 185. yetin tefisiri
imam Muhammed el-bakır (a) şöyle buyurmuştur: “her kim öldürülürse ölümü tatmış olmaz. Ölümü tatmak üzere Mutlaka geri dönecektir.” bu hadisi Tefsir el-safi al-imran suresi 185. aytin tefsiri, c.1 s.405. tefsirul ‘ayaşi c.1 s.160. Tefsir’ül Burhân C.1, S.329; Tefsir’ül Ayyâşi C.1, S.210; Tefsir’us Sâfi C.1, S.405 Mektebet’üs Sadr Tahran 2. Bas.)

şimdi bu nasıl bir cevap vereceğini merak ediyorum

“Ahiret (Mead) İnancı” sayfasına dön