Reenkarnasyon olayı

Ölümden sonra tekrar dirilip, adaletin tecelli edilişi...
aleviyyun

Re: Reenkarnasyon olayı

Mesaj gönderen aleviyyun »

araf yazdı:
Hüseyni yazdı:aleviyyun

senin tek işin var,DEMEGOJİ yapmak...

üstü örtülü,Kuran bana yeter diyenlerdensin.

Aleviyim deyip,14 masumdan bir tek Hadis getiremiyosun,sonrada mantık yürütüyosun.

içi boş bir kavramı doldurmak için çırpınıp duruyosun...

yok efendim,hatayda,çocuklar yeniden dünyaya gelip,yeni bedenle yaşayıp,eski ailelerini hatırlıyormuş...

HODRİ MEYDAN

İYİ OKU

Hataya gelip,o çocukları görmek istiyorum...

bana özelden adres ve tarih ver o gün oraya gelip,örneklerini gözümle görecem...
İnanamıyorum böylemi diyorlar. Bir ara tv de hataylı bi çocuk ben barışmançonun ruhuyum dedi. Hiç unutmuyorum her şeyinide biliyordu. Bu aleviyyun kardeş acaba cinlere inanıyor mu ?. Cinlerin 700 yıla kadar yaşadıklarını hatta şu anda sahabe ebu yusuf adında cin olduğunu bilmiyormu. İşte o cinlerin bazıları musallat oluyor aktarıyor bilgileri. Al sana reenkarnasyon.
istersen seni cin çıkarma ayinine sokayım. :) şakamısınız?

ne yani sıkışınca içine cin girdimi diyeceksiniz? avrupalılar bu konuyu araştırmak için üniversitelerde bilimsel kürsüler kuruyor sizler cinlerle bu olayı çözdünüz bitti helal olsun zekanız beni şaşırttı...
aleviyyun alevi bilgi kaynağı
aleviyyun

Hüseyni yazdı:araf

ben, aleviyyuna ,teklifimi sundum..

26 sayfadır,idda ettigi inancı,ısbatlamak için ona güzel bir fırsat...yok ısbatlayamazsa,vay onun haline....

realkarnasyon,nusayri alevilerde tabana yayılmış bir inançtır....kısmen anadolu bektaşilerindede var bu inanç...içi boştur,doldurmak için çırpınıp dururlar..

daha önemli konular varken,

mesala

yüzde 95 alevi oldugu hatayda,neden bir Ehlibeyt cami si yok ,bunu sorgulasın???hatayda askerdim,5 ay kaldım,az çok tanırım ....
ne teklifi bu???
ıspatlamazsam ne yapacan dövecen mi? yukarıda hüseyine verdiğim cevapta ki ayet tefsiri senin içinde geçerli mümkünse ona cevap ver konuşalım. bakalım nasıl çürüteceksin yeniden doğuşu....

sanki bu asker 5 ayda tüm hatayın profilini çıkarmış... sen peki bu kaldığın süre içerisinde hatay halkının tarihini bu günlere nasıl geldiğini nasıl hala ayakta durduğunu öğrendin mi? kaç tane mescidimiz diyanet tarafından el konulup sünni camisine çevrildi biliyormusun? senin için mescit sadece minaresi olan yer mi? yüde 95 değil yüzde 50 si ancak alevidir. cumhuriyet sonrasında nufus dengelendi ve karadenizden afganistandan göçmenler yerleştirildi. anlayacağın hatay hakkında hiçbir şey bilmiyorsun.

antakya merkez alevilerin kalesidir. aleviler bir cami yaptı ve camide m.m isimli alevi din adamını gönüllü imamlık yapmaya başladı. bu hocaya tebligat geldi bir kaç ay sonra sen bu imamlığı bırak oraya biz birini atadık. hocamız yine bırakmadı ama bir cuma oraya gitti ön sırada polisler safa durmuş ve bizim hocamızı sokmadılar imamlığıda diyanetin atadığı sünni imam teslim aldı... siz daha neler döndüğünü bilmeden sadece atıp tutyorsunuz...
aleviyyun

araf yazdı:ya benimde dünya kadar nusayri arkadaşım var. Ya onlar yalancı yada burda yalan dönüyor
ya sen o dünya kadar arkadaşını buraya getirde bir görelim bizim yüzümüze söylesinler senin palavralarını...

kim bunlar kardeşim??
aleviyyun

araf yazdı:arap aleviyisiyiz demeyin o zaman kardeş. Nusayriyizde demeyin. İsnai aşeriyedeniz yada caferiyiz yada imamiyedeniz yada ehlibeytteniz diyin. Ben bir müslüman olarak ne türk alevisiyim derim nede kürt alevisi. caferiyim deyince kimse yanlış anlamaz. ikincisi hakaret etmiyoruz. nusayrilik inancını imamiyenin içine sokulmaması için savaşıyoruz.
ya sen kimsin??? şia üleması senin nusayri dediğin itikadın şii itikad olduğunu kabul etmiş sen kimsin???? caferilik yada şii isimleri sizin tekelinizde değil. karşınızda hacı bektaşın kurduğu bir inanç yada mezhep yok biz Arap Alevileriyiz. şililerle aynı tarihten geliyoruz on iki imamlardan sonra görüş ayrılığından dolayı ikiye ayrıldık farklarda o kadar çok değil ama bu bizi sizden ayırır. ayırır ama bu size bazı isimleri kendi tekelinize alma hakkını vermez. kendimize ne diyeceğimeze biz karar veririz siz değil hele sen hiç değil....
araf

Mesaj gönderen araf »

aleviyyun yazdı:
araf yazdı:
Hüseyni yazdı:aleviyyun

senin tek işin var,DEMEGOJİ yapmak...

üstü örtülü,Kuran bana yeter diyenlerdensin.

Aleviyim deyip,14 masumdan bir tek Hadis getiremiyosun,sonrada mantık yürütüyosun.

içi boş bir kavramı doldurmak için çırpınıp duruyosun...

yok efendim,hatayda,çocuklar yeniden dünyaya gelip,yeni bedenle yaşayıp,eski ailelerini hatırlıyormuş...

HODRİ MEYDAN

İYİ OKU

Hataya gelip,o çocukları görmek istiyorum...

bana özelden adres ve tarih ver o gün oraya gelip,örneklerini gözümle görecem...
İnanamıyorum böylemi diyorlar. Bir ara tv de hataylı bi çocuk ben barışmançonun ruhuyum dedi. Hiç unutmuyorum her şeyinide biliyordu. Bu aleviyyun kardeş acaba cinlere inanıyor mu ?. Cinlerin 700 yıla kadar yaşadıklarını hatta şu anda sahabe ebu yusuf adında cin olduğunu bilmiyormu. İşte o cinlerin bazıları musallat oluyor aktarıyor bilgileri. Al sana reenkarnasyon.
istersen seni cin çıkarma ayinine sokayım. :) şakamısınız?

ne yani sıkışınca içine cin girdimi diyeceksiniz? avrupalılar bu konuyu araştırmak için üniversitelerde bilimsel kürsüler kuruyor sizler cinlerle bu olayı çözdünüz bitti helal olsun zekanız beni şaşırttı...
Bu olayın cin musallatından başka hiç bir ismi yok. Eğer bir kişi bunu iddia ediyorsa ve ölmüş birinin herşeyini biliyorsa bu kattien cin musallatıdır.
araf

Mesaj gönderen araf »

aleviyyun yazdı:
araf yazdı:Alevinin arabı kürdü türkü farsisimi olurmuş ? Alevi Hz Alinin yolundan giden demektir. Yani Hz Muhammedin ve 12 imamın yolundan giden demektir. Bu yol bellidir. Adıda ehlibeyt mektebidir. Bu mektebin içindeki inanışlar ortadadır. Bu mektebin fıkıhı dışındaki insanlar isterlerse binlerce yıl biz aliciyiz biz aleviyiz deseler boşunadır. Çünkü yol ortada. Kitabul mecmu nusayrilerin kutsal kitabı değil mi ? değil dersen siz nusayri değilsinizdir. O kitabda nusayriliğin inancı sureler şeklinde açıklanmıştır. nusayriliğe yada inancınıza lafım yok ama ehlibeyt mektebinde olmayan şeyleri oldurmaya çalışmak cahilliktir. Ayrıca yeniden doğuştan kastınız ne konu başlığı reenkarnasyon olayı ?
Arap Alevileri ile ilgili hiçbirşey bilmediğiniz bu yazınızdan belli oluyor. Alevi isminin kökü Peygambere dayanır şia ile alevi ismi bir dönem ortak kullanıldı hatta özellikle ehlibeyt soyundan gelenlere alevi denildi. Mektebin adı ehli beyttir. evet ama ehli beyt mektebi sadece şii fıkhı ve görüşüne göre değildir. Arap Alevilerinin de az da olsa bir kaç konuda şiadan farklı bir inancı vardır ve bu farklar bu sitede tartışıldı konuşuldu.

kitabul mecmu nedir? kim yazmıştır? neden hiçbir Arap Alevi din adamında bu kitap yoktur??? ya bir şeyi iddia ediyorsunuz iddianızın kaynağını nereden çıktığını hiç araştırdınız mı? kitabul mecmu diye verdiğiniz kitabın ortaya atan süleyman uzeni diye bir sapıktır. yaptığı sapıklıklar ifşa olunca toplum tarafından dışlanmış ve afaroz edilmiştir. lübnandaki hiristiyan misyonerler ona bu kitabı yazdırdılar hatta kendileri yazdı o altına imza attı. sizde gelip bu adamın yazdığı kitabul mecmu diye iddia ettiği o yazılanları bize isnad ediyorsunuz. daha siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz.

ehlibeyt mektebi sizin tekelinizde değil. sizin nasıl ki inandığınız kaynaklarınız varsa bizimde inandığımız kaynaklarımız vardır.

nusayri ismi nereden gelmiştir? kim verdi bu ismi? sen bana neden ısrarla bu isimle hitap ediyorsun?

bilip bilmeden konuşmayı neden bu kadar çok sever insanlar???

ben burada yeniden doğuştan bahsediyorum bir sorun varsa konu başlığını bu şekilde açanla tartı istersen...
Tekeli mekeli geç. Ehlibeyt mektebi kuran ve hadisle ortadadır. Kaynak belli. Yok yorum varkı yok içtihat bu ehlibeyt mektebini bağlamaz. Ve hiç kimsede bu mektebe kendi inancını yamayamaz.Ehlibeyt mektebi bizim tekelimizde. Çünkü ehlibeyt mektebindeyiz. Ve Bu mektebe reenkarnasyon falan yeniden doğuş gibi saçmalıkları sokmayız. Sen nusayri değilsin o halde. Nusayri ve caferi karışımı bir şey çıkarmaya çalışıyorsun. Çünkü nusayrilik ortada. Şeyhleri çıkıp anlatıyor ya. Allah Allah....
araf

Mesaj gönderen araf »

aleviyyun yazdı:
araf yazdı:arap aleviyisiyiz demeyin o zaman kardeş. Nusayriyizde demeyin. İsnai aşeriyedeniz yada caferiyiz yada imamiyedeniz yada ehlibeytteniz diyin. Ben bir müslüman olarak ne türk alevisiyim derim nede kürt alevisi. caferiyim deyince kimse yanlış anlamaz. ikincisi hakaret etmiyoruz. nusayrilik inancını imamiyenin içine sokulmaması için savaşıyoruz.
ya sen kimsin??? şia üleması senin nusayri dediğin itikadın şii itikad olduğunu kabul etmiş sen kimsin???? caferilik yada şii isimleri sizin tekelinizde değil. karşınızda hacı bektaşın kurduğu bir inanç yada mezhep yok biz Arap Alevileriyiz. şililerle aynı tarihten geliyoruz on iki imamlardan sonra görüş ayrılığından dolayı ikiye ayrıldık farklarda o kadar çok değil ama bu bizi sizden ayırır. ayırır ama bu size bazı isimleri kendi tekelinize alma hakkını vermez. kendimize ne diyeceğimeze biz karar veririz siz değil hele sen hiç değil....
Kim bu ulema ya :D Onlar kim hangi şeytani ulema bunlar. siz derken kimi kastediyorsun sen. Biz ehlibeyt mektebinin içindeyiz saten :D Yani bu mektebe sahip çıkmamız öteki anlamına gelmez bizzat o mektebin içindeyiz demektir. Yani tekelimizdedir. Siz mu mektebe layıkı ile girin ve sahip çıkın. yeniden doğuş ile değil
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

aleviyyun

Muhammed Nusayrı,nın yolundan saptıkça,işte böyle,boş işlerle ugraşıp,arap alevilerini oyalayıp,bölgesel hakimiyet kurma çabasına girersin...

sen KOCA BİR UYDURUKÇUSUN...

uydurdugun hikayeleri,çeşitli sitelerde dillendirip,kafa karıştırmakla neyi amaçladıgını anlamak zor degil...

iddanın arkasındaysan,mertsen,delikanlıysan, TEKLİFİ KABUL EDERSİN..

o çocukları kendi gözlerimle görmek istiyorum....

BİZ LAF ADAMI DEGİLİZ,İCRAAT ADAMIYIZ..

Gelelim kaptırdıgınız mescide..

Diyanetin,meccitlere el koyma yetkisi yoktur.

sizi korkutup kaçırmışlar,sahi neden kaçtınız,ps başında gösterdigin YİGİTLİGİ o zaman gösterseydin ya....
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

Sende anlama kıtlığı mı var? Yoksa anlamak işine mi gelmiyor? Nusayrilik inancı diye bir inanç yoktur.Biz Aleviyiz ve bektaşilerden farklıyız.
Zaten Aleviyyun kardeşim sana bu konuda gereken yanıtı vermiş.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

araf yazdı: Bu ne biçim iş :D bende güleyim :D .
Sen benim neye güldüğümü biliyor musun?
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)

“Ahiret (Mead) İnancı” sayfasına dön