Azrail(as)'in can alişi

Ölümden sonra tekrar dirilip, adaletin tecelli edilişi...
Imam

Azrail(as)'in can alişi

Mesaj gönderen Imam »

İbrahim aleyhisselam, Azrail aleyhisselama sordu:
— Dünyanın çeşitli yerlerinde deprem, savaş, hastalık gibi sebeplerle aynı anda ölen çok kimse oluyor. Aynı anda bunlara nasıl yetişiyorsun?

Azrail aleyhisselam dedi ki:— Eceli gelenleri çağırırım hemen hepsi avucumun içine geliverir.

Hikmet ehli zatlardan biri, (Yeryüzü, ölüm meleği için önündeki bir leğen gibidir. Eceli geleni alır) buyurdu.

Süleyman aleyhisselam, ölüm meleğine dedi ki:
— Canını aldığın insanların, kimi genç, kimi çocuk oluyor. Bu nasıl oluyor?
— Ecelleri ben takdir etmiyorum. Elime eceli gelenlerin listesi veriliyor. Ben de çağırıyorum geliyorlar.

Müslümanların ruhunu Azrail aleyhisselam alır, kâfirlerin canını ise Azrail aleyhisselamın emrindeki melekler alır. Yani fasık ve kâfirlerin ruhunu diğer meleklere emrederek aldırır.
sevgi benim temelimdir
özlem,bineğimdir
Allah'i anma,yoldaşımdır
ilim,silahımdır
sabır,kalkanımdır
hoşnutluk,ganimetimdir

cihad,ahlakımdır
NAMAZ,GÖZÜMÜN NURUDUR

Resim
HakYolunda

Re: Azrail(as)'in can alişi

Mesaj gönderen HakYolunda »

Payla$im Icin Allah Razi Olsun.
Hz.Ali(s.a)İnsanların kalbi vahşi ve başıboştur; kim onlarla ilgilenirse onlara doğru cezbolur.
_________________________________________________[highlight=#00BF40][font=Goudy Stout][/font][/highlight]
Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed.
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Imam yazdı:İbrahim aleyhisselam, Azrail aleyhisselama sordu:
— Dünyanın çeşitli yerlerinde deprem, savaş, hastalık gibi sebeplerle aynı anda ölen çok kimse oluyor. Aynı anda bunlara nasıl yetişiyorsun?

Azrail aleyhisselam dedi ki:— Eceli gelenleri çağırırım hemen hepsi avucumun içine geliverir.

Hikmet ehli zatlardan biri, (Yeryüzü, ölüm meleği için önündeki bir leğen gibidir. Eceli geleni alır) buyurdu.

Süleyman aleyhisselam, ölüm meleğine dedi ki:
— Canını aldığın insanların, kimi genç, kimi çocuk oluyor. Bu nasıl oluyor?
— Ecelleri ben takdir etmiyorum. Elime eceli gelenlerin listesi veriliyor. Ben de çağırıyorum geliyorlar.

Müslümanların ruhunu Azrail aleyhisselam alır, kâfirlerin canını ise Azrail aleyhisselamın emrindeki melekler alır. Yani fasık ve kâfirlerin ruhunu diğer meleklere emrederek aldırır.
Ben yeni uyeyim Allah razi olsun.

Bir caferi olarak peygamberler adina cikarilan hikayelere cok dikkat etmeliyiz. Dogrulugu yoksa uydurmaysa katiyen men etmeliyiz boyle anlatimlari .

Bu anlatimin kaynagini alabilirmiyim ?

Selamin aleykum dostlar.
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Paylaşım için sağol eski bir konuda olsa hoşuma gitti dikkatimi çekti.

“Ahiret (Mead) İnancı” sayfasına dön